Help for English

každý třetí

 

Prosím, jak je to správně nebo mě někam nasměrujte(mám nějaký výpadek) Každý třetí student /žák byl někdy šikanován. Every third of students nebo every third student nebo uplně jinak? Díky

Every third student…
One in three students…

nebo One out of three students .........

jejda, to je možností. To jsem ani netušila. Díky moc :-)

“Every third” je myslím czenglish.

EVERY THIRD, EVERY FOURTH atd. je v pořádku, není to Czenglish, tedy pokud mluvíme např. o každém třetím týdnu, každém čtvrtém roce atd.

Zde ale nejde o takovouto řadu, ale pouze poměr. Zde bych použil spíše ONE IN THREE nebo ONE OUT OF THREE.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 5 lety

EVERY THIRD, EVERY FOURTH atd. je v pořádku, není to Czenglish, tedy pokud mluvíme např. o každém třetím týdnu, každém čtvrtém roce atd.

Zde ale nejde o takovouto řadu, ale pouze poměr. Zde bych použil spíše ONE IN THREE nebo ONE OUT OF THREE.

To asi ano, ale i tak mám pocit, že mnohem častejší než “every third month” je “every three months”. To první by navíc mohlo být chápáno jako “every third month (of the year)” = každý březen.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Boffin vložený před 5 lety

To asi ano, ale i tak mám pocit, že mnohem častejší než “every third month” je “every three months”. To první by navíc mohlo být chápáno jako “every third month (of the year)” = každý březen.

Ano, to je častější.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.