Help for English

Minulý čas #5: otázky

Komentáře k článku: Minulý čas 5: otázky

 

Prosím o pomoc.. Je správně otázka WHO DID PLAY FOOTBALL nebo WHO PLAYED FOOTBALL?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Andaaaaa vložený před 10 lety

Prosím o pomoc.. Je správně otázka WHO DID PLAY FOOTBALL nebo WHO PLAYED FOOTBALL?

Ptáte se na podmět, takže Who played football? je správně.

Dobrý den. Otázka v minulém čase: Kolik lidí zahynulo věhem požáru? How many people died during the fire? Kdo požár založi? Who started the fire? Proč je v otázce sloveso + ed? Myslela jsem, že sloveso + ed se můžu použít jen v kladné větě. Děkuji za vysvětlení.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od cevelikova vložený před 9 lety

Dobrý den. Otázka v minulém čase: Kolik lidí zahynulo věhem požáru? How many people died during the fire? Kdo požár založi? Who started the fire? Proč je v otázce sloveso + ed? Myslela jsem, že sloveso + ed se můžu použít jen v kladné větě. Děkuji za vysvětlení.

Můžete si přečíst článek Otázky na podmět, kde je to vysvětleno. Článek je pro úroveň Pre-Intermediate.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 9 lety

Můžete si přečíst článek Otázky na podmět, kde je to vysvětleno. Článek je pro úroveň Pre-Intermediate.

Děkuji, je to jasné.

Dobrý den, prosím Vás je možné u otázky: “Jak jste mne tady našla?” použít oba tyto překlady: “How did you find me here?” “How are you found me here?” nebo je správně jen jeden. Děkuji. Petr

Odkaz na příspěvek Příspěvek od petrtaurus vložený před 8 lety

Dobrý den, prosím Vás je možné u otázky: “Jak jste mne tady našla?” použít oba tyto překlady: “How did you find me here?” “How are you found me here?” nebo je správně jen jeden. Děkuji. Petr

Dobrý den, druhá věta takto nedává smysl. Neměl jste na mysli spíš “How have you found me here?” (have místo are)? Potom by šly obě věty. Jedna s minulým prostým časem a druhá s předpřítomným ča­sem.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od petrtaurus vložený před 8 lety

Dobrý den, prosím Vás je možné u otázky: “Jak jste mne tady našla?” použít oba tyto překlady: “How did you find me here?” “How are you found me here?” nebo je správně jen jeden. Děkuji. Petr

jsem našel = I am found

Častá chyba začátečníků. V angličtině neříkáme “jsem něco udělal”, ale jen “já něco udělal

Zdravím chci se zeptat zda li by věta: Koukal jsi včera na futuramu? mohla byt v ANJ: Did you watch futurama yesterday? prostě že místo last night tam bude yesterday díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od logi vložený před 8 lety

Zdravím chci se zeptat zda li by věta: Koukal jsi včera na futuramu? mohla byt v ANJ: Did you watch futurama yesterday? prostě že místo last night tam bude yesterday díky

Ovšem, to časové určení záleží na tom, jak dalece chcete být “precizní” (yesterday = včera; last night = včera večer).

OK. děkuju :-)

Dobrý den,

jak to, že je v této větě :

What did she have for breakfast?

použito have místo has?

Děkuji Milan Prouza

Odkaz na příspěvek Příspěvek od prouzmi vložený před 4 lety

Dobrý den,

jak to, že je v této větě :

What did she have for breakfast?

použito have místo has?

Děkuji Milan Prouza

Teď jsem si uvědomil, že vlastně v ot. v přítomném čase se to píše v tom Does + sloveso have, takže předpokládám, že u did to je zcela stejné.

MP

Odkaz na příspěvek Příspěvek od prouzmi vložený před 4 lety

Teď jsem si uvědomil, že vlastně v ot. v přítomném čase se to píše v tom Does + sloveso have, takže předpokládám, že u did to je zcela stejné.

MP

Ano, přesně tak. Po jakékoliv formě pomocného slovesa DO je významové sloveso v základním tvaru.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.