Help for English

Opakování po rodilých mluvčích nahrávky

 

Zdravím, mám jednu studentku, u které mě napadlo, že by jí dost pomohla opakovací technika. (rodilec něco řekne, vy to zopakujete s tím, že ten text pod tím vidíte) Na YouTube je videí tohoto druhu celkem dost, ale pokud byste měli na nějaké doporučení, tak budu ráda. Ušetří mi to práci. Díky!

Ještě bych asi dodala, že kdyby to nebyly jednotlivé věty, ale příběh třeba s videem k tomu, tak by to bylo lepší.

Tak v takovém případě lze přece použít jakékoli video, tedy film, seriál…, ne? :) Případně zjednodušené knihy, ty mají nahrávky i příběh. :)

Viz také Jak na to: SPEAKING.

Ne, filmy a seriály nemyslím. Jde o videa, která jsou přímo udělaná k tomu, aby tam po rodilcích člověk opakoval. Řeknou jednu dvě věty a pak je máte říct vy. Za ten odkaz děkuju, taky by se dalo použít přeříkávání scény s tím, že si to student bude zastavovat, to chápu… Já se teď ale pídím specielně po těch s přestávkami )

Odkaz na příspěvek Příspěvek od evaoslik vložený před 2 lety

Ne, filmy a seriály nemyslím. Jde o videa, která jsou přímo udělaná k tomu, aby tam po rodilcích člověk opakoval. Řeknou jednu dvě věty a pak je máte říct vy. Za ten odkaz děkuju, taky by se dalo použít přeříkávání scény s tím, že si to student bude zastavovat, to chápu… Já se teď ale pídím specielně po těch s přestávkami )

No ale vždyť si video i knihu může každý zastavit. Mně osobně dává takový příběh větší smysl než něco, co bylo uděláno jen pro studenty (nemám s tím dobré zkušenosti). Ale jak myslíte. :)

Děkuju za reakci. Uvidím, jak to dopadne. V roce 2009 jsem chodila na školu Wall Street English. Byla jsem v té době už celkem dost pokročilá, něco jako B2 nebo tak....... Za tu dobu, co jsem tam byla jsem se pak dostala na tu nejvyšší úroveň. Ale to je celkem fuk, píšu to proto, že tam byla tahle metoda hodně využívaná. A bavilo mě to. Pak tam byly samozřejmě hodiny s rodilci, různé communication classes a jiné věci…
Učím už několik let a nikdy mě nenapadlo se po něčem takovém pídit, ale u téhle specifické žačky mě to úplně trklo do nosu, že by tuto metodu potřebovala.
Mějte se hezky, možná dám pak vědět, jak to dopadlo!:)

Ahoj! Pošlete sem prosím ukázku takového videa, chci to zkusit se svým studentem.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od gjuli946 vložený před rokem

Ahoj! Pošlete sem prosím ukázku takového videa, chci to zkusit se svým studentem.

Jak už jsem psal, lze použít jakékoli video, seriál… cokoli. :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od gjuli946 vložený před rokem

Ahoj! Pošlete sem prosím ukázku takového videa, chci to zkusit se svým studentem.

Pošlu vám pár odkazů do soukromé zprávy:)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od evaoslik vložený před rokem

Pošlu vám pár odkazů do soukromé zprávy:)

Mozem aj ja poprosit? Dakujem pekne :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.