Help for English

Pleteme si: SO / SUCH

Komentáře k článku: Pleteme si: SO / SUCH

 

Chyba ?

:-D už to chápu děkuji :)
ale asi tam máte chybu v tomhle : It was such an interesting film! – … tak zajímavý

nemá tam být „so“ ?
Když je „tak“ zajímavý ne „takový“

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Diesel610 vložený před 14 lety

Chyba ?

:-D už to chápu děkuji :)
ale asi tam máte chybu v tomhle : It was such an interesting film! – … tak zajímavý

nemá tam být „so“ ?
Když je „tak“ zajímavý ne „takový“

Re: Chyba ?

právě že nemá. SO by bylo, kdybyste říkal, že „the film was SO interesting.“

Děkuji

Děkuji… moc mi to pomohlo a teď už mi to vůbec nedělá problémy :-D

Dobrý deň, čítam si vaše články a napadla mi takáto otázka- nesúvisí síce úplne presne s so a such, ale.. I don't want to be friends with such a person- nerozumiem, prečo tu je frends- keď to je vlastne že JA- nechcem byť priateľom..nie je mi úplne jasné ako oni používajú “s” na konci slov- viem, že v 3. os. u slovies a s apostrofom u privlastňovacích zámen- ale toto mi nepripadá ani ako jedna zo spomenutých možností.. Vaše články sú fantastické, ani neviem, ako Vám poďakovať..ale konečne cítim, že sa vďaka vám po dlllhom čase naučím anglicky..skutočne OBROVSkÁ vďaka za Vašu námahu a čas a prajem všetko najlepšie

Odkaz na příspěvek Příspěvek od marketa1177 vložený před 11 lety

Dobrý deň, čítam si vaše články a napadla mi takáto otázka- nesúvisí síce úplne presne s so a such, ale.. I don't want to be friends with such a person- nerozumiem, prečo tu je frends- keď to je vlastne že JA- nechcem byť priateľom..nie je mi úplne jasné ako oni používajú “s” na konci slov- viem, že v 3. os. u slovies a s apostrofom u privlastňovacích zámen- ale toto mi nepripadá ani ako jedna zo spomenutých možností.. Vaše články sú fantastické, ani neviem, ako Vám poďakovať..ale konečne cítim, že sa vďaka vám po dlllhom čase naučím anglicky..skutočne OBROVSkÁ vďaka za Vašu námahu a čas a prajem všetko najlepšie

je to fraza:

to be friends with someone = kamaratit sa s niekym

E.g. I am friends with him. (kamratim sa s nim) ALE da sa povedat aj klasicky I am his friend. (som je ho kamarat) – ak ste mysleli to

Objevuje se to i u obratu make friends with sb.

Ciste hypoteticky,slo by pouzit SO A LOT OF PRETTY? V kladne oznamovaci vete ma byt a lot of,pokud to neni spojeni so,too…many/much. Nepouziju zadne podst.jmeno ve vete za pridavnym,tedy mohu pzit SO. Je tedy v tomto mozne pouzit She is so pretty i She is so much prettyi so a lot of pretty? Prijde mi to stejmne jako So many people a Such a lot of people. Jestli je ten dotaz hodne blbej,tak se omlouvam. Dekuju L.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lussinka vložený před 10 lety

Ciste hypoteticky,slo by pouzit SO A LOT OF PRETTY? V kladne oznamovaci vete ma byt a lot of,pokud to neni spojeni so,too…many/much. Nepouziju zadne podst.jmeno ve vete za pridavnym,tedy mohu pzit SO. Je tedy v tomto mozne pouzit She is so pretty i She is so much prettyi so a lot of pretty? Prijde mi to stejmne jako So many people a Such a lot of people. Jestli je ten dotaz hodne blbej,tak se omlouvam. Dekuju L.

A LOT OF se pojí s podstatnými jmény – a lot of people, a lot of money..... samozné přídavné jméno tam být nemůže.

A LOT se pojí se SUCH – SUCH A LOT OF PEOPLE.

Děkuju, Marku.

Objeví se někdy SUCH THE- že by tam šel určitý člen?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mufina vložený před 10 měsíci

Objeví se někdy SUCH THE- že by tam šel určitý člen?

Párkrát jsem SUCH THE někde viděla, ale zdálo se mi to divné.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.