Help for English

Won't mom be disappointed!

 

Našla som vetu „Won't mom be disappointed to see her little plot failed!“ Synátor vyviazol z pasce nastraženej matkou a vyjadruje radosť z toho, aká bude prekvapená, že jej to nevyšlo. Prečo je tam zápor?

Mně to zní přirozeně: „Nebude máma zklamaná, když uvidí, že jí plán nevyšel?“ Máte od toho kdyžtak video něbo něco?…

Částečná inverze (podmětu a pomocného slovesa)

(…)

Jiný typ inverze je ve zvolacích větách, které používají zápor. Zde je možné používat stažené tvary:

Isn't this nice! Wasn't he great! Haven't you grown! (HfE)

Won't she be disappointed! Ta bude ale zklamaná!

Prečo je tam zápor?

Literally: Bude zklamaná, není-liž pravda?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od evaoslik vložený před 11 měsíci

Mně to zní přirozeně: „Nebude máma zklamaná, když uvidí, že jí plán nevyšel?“ Máte od toho kdyžtak video něbo něco?…

Nemám video, mám len komiks Calvin and Hobbes. (A na ochranu dobrej povesti Calvinovej matky musím povedať, že tá pasca existovala len v Calvinovej bujnej fantázii, chúďa ťažko skúšaná mama je v tom nevinne.)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od DesperateDan vložený před 11 měsíci

Částečná inverze (podmětu a pomocného slovesa)

(…)

Jiný typ inverze je ve zvolacích větách, které používají zápor. Zde je možné používat stažené tvary:

Isn't this nice! Wasn't he great! Haven't you grown! (HfE)

Won't she be disappointed! Ta bude ale zklamaná!

Prečo je tam zápor?

Literally: Bude zklamaná, není-liž pravda?

Dík, tú čiastočnú inverziu som už sčasti preštudovala, ale ku koncu som sa ešte nedostala.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.