Help for English

velká/malá písmena??

 

Ahojky… řeším problém s nápisem v angličtině. Měl by znít : At the beginning of everything is a dream. Chtěla bych se zeptat, jestli bych předložky a členy v nápise také měla psát s velkým počátečním písmenem??? :oops: děkujuuu!!

Co tě k tomu vede? :shock:

holt bych to ráda věděla… jinak fakt dík za radu :-D :-D :?:

Ahoj, ne – předložky ani členy velkými písmeny nepiš. Prostě – At the Beginning of Everything Is a Dream.

Nevím, ale mně ta věta zní nějak divně. Nechybí tam there?

renatka1 děkuju
Mareš : aha..a mám nový problém:)

Ale nevím to jistě, raději bych počkal na vyjádření někoho zkušenějšího.

At the beginning of everything, there is a dream. – OK rovnako ako aj
There is a dream at the beginning of everything.

At the beginning of everything is a dream. – tu sa jedná o jav zvaný FRONTING, ktorý vyžaduje INVERZIU podmetu a prísudku – je to formálne, až by som povedal že knižné vyjadrenie väzby THERE IS/ARE
http://helpforenglish.cz/…slovesa.html

A já myslela,že se inverze vztahuje jenom na příslovečné určení místa.Navíc fronting a inverze je něco odlišného nebo se snad pletu?

To s tým príslovkovým určením miesta je síce pravda, ale AT THE BEGINNING podľa mňa trocha zaváňa miestom, myslím, že v prenesenom význame sa to tu dá použiť, aj keď to má skôr časový význam.

A fronting je presúvanie vetného člena vo vete na začiatok vety za účelom zdôraznenia a tam sa dá použiť inverzia. :-)

Já vim,co je fronting.. :) ,ale zas tak bych to s tou inverzí neslučovala .. :) ale myslim,že si rozumíme :)

Ja jsem myslel, ze inverze akorad presune sloveso pred podmet:
A dream is at the beginning of everything = at the beginning of everything is a dream
tedy nenahrazuje vazbu there is/are:
There is a dream at the beginning of everything != at the beginning of everything is a dream

Pletu se ?

To som čakal, že my sa pochopíme, ale aj ostatní nech z toho majú úžitok. :-D

tak děkujiii !!:))

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.