Help for English

I might come - I\'ll see how I feel tomorrow.

 

Proč zde není how I will feel tomorrow?

nebo obdobná věta:
I don't know. We'll just have to see how it goes on Sunday.

To by me taky zajimalo.
Podle me I'll see how I'll feel tomorrow by znamenalo zitra uvidim, jak se nekdy v budoucnu pote budu citit. Dost kostrbate napsane, mam dojem, ze v cestine to jen tezko clovek vyjadri.

Ale ono nejde jen treba o how, ale treba taky:
He'll tell me when he comes. X He'll tell me when he'll come.
I'll see what he says. X I'll see what he'll say.

Proste predmetny vety.

taky by mě to dost zajímalo :-)
Myslím, že tyto věty by měly krásně vystihovat to, co tu již bylo mnohokrát zmíněno a to, že angličtina nemá budoucí část.

To s tim WHEN HE COMES X WHEN HE'LL COME je myslim jiny jev, to proste meni vyznam vety (casova x predmetna. Ale to ostatni je mi taky „zahada“

To je skoda ze nikdo to nedokaze vysvetlit :(

Nedavno jsem si myslim vsiml dalsi takove vety, v kombinaci s rozkazovacim zpusobem, neco jako:
Do what he tells you X Do what he'll tell you.

ale tady si nejsem vubec jisty.

Jsem si jist, že by to pan Vít zvládl :-) Ale chápu, že se mu nechce. :-)

problém je v tom, že o WILL uvažujete jako o budoucím čase. Angličtina budoucnost nemá.

WILL má specifický význam, označuje předpověď, nebo názor o budoucnosti, nebo slib atd. Viz články o budoucnosti.

Ve větě HE WILL TELL ME HOW HE FEELS není ani jeden z uvedených významů, proto tam není WILL. Věta HE'LL TELL ME WHEN HE WILL BE BACK – tady je to něco jiného, protože tady jde pořád o předpověď toho, co se stane apod.

Je to poměrně složitý koncept, obzvláště pokud nad tím člověk přemýšlí česky. Podobných dotazů na zdánlivě nepochopitelný úkaz už bylo víc, zkusím to ještě promyslet a případně o tom něco napsat.

Battlefield: Nejde o to, jestli se mi chce nebo ne, ale teď jsem poměrně hodně vytížený, tak diskusní fórum sleduju jen tak zběžně.

Pane Vít, to však naprosto chápu a respektuji. Mělo to vyplývat z věty: Ale, chápu, že se mu nechce.

Vím, že existují věci jako rodina, práce, koníčky, volný čas, odpočinek.
I proto je pro mě těžko pochopitelné, jak se Vám podařilo vybudovat takový projekt jako je HFE, aniž by jste od odstatních něco očekával.

Ještě zpět k tomuto problému. Článek by byl skvělý :-) Hlavně z toho důvody, že mi tyto věty přijdou opravdu naprosto, ale naprosto základní, a přitom v nich nemám jasno, nechápu jejich princip.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.