Help for English

don´t need to X needn´t

 

Ahoj:), vždycky jsem si myslela,že dont need to a neednt mohu pouzit uplne stejne, ze v tom neni zadny rozdil. Dneska nam ale ucitelka povidala, ze v tom jisty rozdil je. Problem je v tom,ze jsem jeji vyklad nepochopila. Byl by nekdo tak hodny a vysvetlil mi prosim,jaky rozdil ,ac nepatrny, mezi temito verzemi je?:)Dekuji :-)

http://helpforenglish.cz/…slovesa.html

Jestli to neni primo v clanku, tak to bude urcite v diskuzi pod nim.

No prave tam jsem to všechno projížděla, ale nic jsem nenašla. Tam právě se všude píše, že je nepatrný rozdíl až žádný, ale mě by to přece jen zajímalo:-D

I já využiju tohoto dotazu ohledně způsobových sloves.

1) She didn't have to go there. – Nemusela tam chodit. (Buďto tam šla, nebo ne. Každopádně měla na výběr tam jít či nejít.)

2) She needn't have gone there. – Nemusela tam chodit. (Ale přesto tam šla.)

3) She didn't need to go there. – Nemusela tam chodit. (A ani tam nakonec nešla.)

Platí podobná analogie i v přítomném (resp. budoucím) čase?

1) She doesn't have to go there. – Nemusí tam chodit. (Buďto tam půjde nebo ne. Jen oznamujeme její možnosti.)

2) She needn't go there. – Nemusí tam chodit. (Ale přesto tam nakonec půjde.)

3) She doesn't need to go there. – Nemusí tam chodit. (A ani tam nakonec nepůjde.)

dekuju :-)

to llindak: needn't určitě jako tázací dovětek

h4e.cz/2006053101

Practical English Usage, 366.3
needn't, need I – používáme pro vyjádření okamžité potřeby(ne pro obvyklé potřeby).

– It's OK. You needn't/don't need to pay for that phone call.

ale:
- You don't need to pay for emergency calls in most coutries.
(NE: You needn't to pay…) – tady to se netýká okamžité potřeby, ale toho, co není potřeba všeobecně.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.