Help for English

Question and story in 1

 

Dneska sme měli supl. 2 ročník beginners (paradoxně tam patřím i já,ale třídní mi nedovolí jít do druhý skupiny)

Profesorka nám řekla že I'll borrow you ( pujčím vám)

ale já sem se s ní začal hádat,že borrow je půjčit si ( Can I borrow?) A že by měla požít lend raději. Jako půjčit někomu. (lend me money) Kdo má pravdu? Já jen že sem se s borrow takhle nestekal.

Meant – konkrétně v baldě od: and games that never amount
To more than they're meant z falling slowly od toho Ira

on to zpíval jako ment, a tak mě profesorka přesvědčovala že je to ment,ale já sem tohle slyšl poprvé , vždycky to bylo pro mě mínt. Je možné že jde o to že to je Ir.Ale nemyslím si,že mě měla co opravovat moje mínt.

thx

MEANT se čte MENT.

I'LL BORROW YOU = půjčím si tě. :-D
Co ta to paní profesorka, když jste se s ní začal hádat??? T

nn ona řekla I'll borrow you this text etc.

nedal sem celý kontext, sorry,

ment? tak když já sem slyšel

I told you you were like father to me. I meant that. – a tam bylo mínt. No možná ten amík není tak vzdělanej nebo nevím.

Třeba se paní profesorka jen spletla a potom už se jí nechtělo před vámi přiznat chybu, nevím. „I'll borrow you this text“ je ale velká chyba.

Ne, MEANT je MENT a konec. MÍNT jsem to slyšel vyslovovat jen studenty angličtiny. Nebylo tam jem I MEAN THAT? (Z kontextu vaší věty tam má být ale skutečně minulý čas, I MEANT.)

I kde jste to vůbec slyšel???

No je to velká chyba,ale to je jedno. Alespon vim ze sem mel pravdu.

http://www.youtube.com/watch?…

2:44

je pravda že teĎ nevím jesli to je ment nebo mint, prosím posuďte

P.S. ta učitelka také učí francouzštinu a třeba pak není taková expertka na angličtinu

no asi se přeřek nebo je na to takto zvyklej,

al pacino taky říkal

How many of them maricóns have sawed today?

We'll be bringing more money than we ever brung.

atd.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.