Help for English

Language Lab

Komentáře k článku: Language Lab

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Angie vložený před 16 lety

Re: Pomoc

Nevím z jakého média instaluješ, ale já jsem měla stejný problém, protože jsem si nevšimla, že v zazipovaném souboru je první data balíček nazvaný: DataPack1+2+3. Až poté je možné instalovat další dva balíčky: DataPack4+5+6 a dp7ck8. Neudělala jsi stejnou chybu?

Re: Re: Pomoc

Už je to v pořádku, měla jsem hlavní program, tedy Language LaB nainstalovaný na „D“ a DataPacky jsem nainstalovala na „C“, ale teď už to jde. Mě to v tu chvíli vůbec nenapadlo. Ale máš pravdu s tím postupem u těch DataPacku.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jana Jonová vložený před 16 lety

Pomoc

Provedla jsem podle pokynů instalaci Language LaB i datového balíčku a přesto mi program při otevírání řekne, že datový balíček nebyl nainstalován. Tolik jsem se těšila. Mám Windows XP, myslím, že v tom problém nebude. Pomozte mi, prosím

Re: Pomoc

Asi je problém v tom, že se program nainstaluje jinam, než DataPacky. to je pravděpodobně způsobeno tím, že máte Windows na jiném disku než C. Program se automaticky instaluje do složky Program Files (ta je uložena tam, kde windows). DataPack automaticky předpokládá, že to je na C a pokud to v instalaci nezměníte, máte potom program jinde, než Data.

Jednoduše při spuštění instalátoru DataPacku změňte písmenko z C např. na D apod.

Re: Re: Re: fonetika

To nevím, to by asi tak být nemělo. Přiinstalováním dalšího datapacku se žádné lekce nesmažou. Pouze by se některé mohly zařadit do některé ze skupin, které najdete pomocí filtru v záhlaví.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Re: Re: fonetika

To nevím, to by asi tak být nemělo. Přiinstalováním dalšího datapacku se žádné lekce nesmažou. Pouze by se některé mohly zařadit do některé ze skupin, které najdete pomocí filtru v záhlaví.

Re: Re: Re: Re: fonetika

Je to možné, že jsou zařazeny jinde. Zmizely mi všechny lekce/bloky ze seriálů a článků tady na HFE. Jestli došlo k přeorganizování, tak jsou patrně v jiných lekcích. Ještě jsem všechny nestačila projít, tak nemůžu říct. Kdybyste někdo měl stejný problém po instalaci Datapacku7+8 dejte vědět. Díky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Re: Re: fonetika

To nevím, to by asi tak být nemělo. Přiinstalováním dalšího datapacku se žádné lekce nesmažou. Pouze by se některé mohly zařadit do některé ze skupin, které najdete pomocí filtru v záhlaví.

Re: Re: Re: Re: fonetika

Aha, tak to jo. Když si ve filtru teď nastavíte HFE, tak se vám vypíšou jen slovíčka k Help for English. Když si projdete nabídku ‚filtru‘, asi tam najdete i ty seriály apod.

Ale jinak jakoukoliv lekci můžete najít, když si ručně do filtru zadáte název lekce nebo alespoň její část. To jen kdyby se vám nějaká lekce ‚ztratila‘.

vlastní lekce

Když jsem si vytvořila vlastní lekci, v té lekci mám slovíčko, u kterého zatím nebyla výslovnost, dala jsem si tam výslovnost vlastní. V případě dalšího datapacku už u tohoto slovíčka výslovnost je (popř. i obrázek), bude se mi to v mé vlastní lekci aktualizovat nebo musím všechno projít ručně?
Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Iva vložený před 16 lety

vlastní lekce

Když jsem si vytvořila vlastní lekci, v té lekci mám slovíčko, u kterého zatím nebyla výslovnost, dala jsem si tam výslovnost vlastní. V případě dalšího datapacku už u tohoto slovíčka výslovnost je (popř. i obrázek), bude se mi to v mé vlastní lekci aktualizovat nebo musím všechno projít ručně?
Děkuji

Re: vlastní lekce

Instalací nového datapacku se to pravděpodobně automaticky přepíše, pokud jste ovšem své nahrávky a obrázky pojmenovala tak, jako je to slovíčko.

Tedy pokud váš název ke slovíčku ‚dog‘ bude u nahrávky ‚dog.wav‘ a u obrázku ‚dog.gif‘, nový datapack to přepíše.

Pokud si je ale budete pojmenovávat např. jako ‚nahravka1.wav‘ či ‚obr1.gif‘, potom to budete muset měnit ručně.

COžééé??

Mě teď angličtina bavííí?? to je cö říct…:) Skvělej program, nemám slov…

licence

takže rozhodnul jsem se jej koupit ale nevím jak je to s licencí.
Potřebuji jej používat na pc i na notebooku. A taky když budu kupovat nové pc abych jej mohl použít i na něm atd.
Takže asi bude třeba
Language Lab (multi) – multilicence
za 840,– Kč
Jenže co je myšleno tím ve škole? To nemužu používat doma?

A k čemu je Language Lab (student)? Vždyť to je přece jedna licence takže je to to samé jako single nebo ne?

P.S.: jak je to s novějšímy verzami? To si pak tu novější verzi musím znovu koupit nebo se to už pak aktualizuje? Myslím tím to abych ten program pak měl furt a nemusel si kupovat kvuli novější verzi jej znovu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od j1rka vložený před 16 lety

licence

takže rozhodnul jsem se jej koupit ale nevím jak je to s licencí.
Potřebuji jej používat na pc i na notebooku. A taky když budu kupovat nové pc abych jej mohl použít i na něm atd.
Takže asi bude třeba
Language Lab (multi) – multilicence
za 840,– Kč
Jenže co je myšleno tím ve škole? To nemužu používat doma?

A k čemu je Language Lab (student)? Vždyť to je přece jedna licence takže je to to samé jako single nebo ne?

P.S.: jak je to s novějšímy verzami? To si pak tu novější verzi musím znovu koupit nebo se to už pak aktualizuje? Myslím tím to abych ten program pak měl furt a nemusel si kupovat kvuli novější verzi jej znovu.

Re: licence

Licence SINGLE je určena pro jednoho uživatele. Pokud budete program používat na více počítačích, určitě nemám nic proti tomu, i když licenční smlouva to nepokrývá. Licence MULTI je určena školám, které si mohou program nainstalovat klidně na 50 počítačů.

Licence STUDENT je určena studentům škol, které si zakoupily multilicenci.

Na nové verze vás program bude sám upozorňovat, ty si zdarma stáhnete z internetu. Znovu si nic kupovat nebudete muset.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: licence

Licence SINGLE je určena pro jednoho uživatele. Pokud budete program používat na více počítačích, určitě nemám nic proti tomu, i když licenční smlouva to nepokrývá. Licence MULTI je určena školám, které si mohou program nainstalovat klidně na 50 počítačů.

Licence STUDENT je určena studentům škol, které si zakoupily multilicenci.

Na nové verze vás program bude sám upozorňovat, ty si zdarma stáhnete z internetu. Znovu si nic kupovat nebudete muset.

Re: Re: licence

Aha takže mi stačí pořídit jen SINGLE za 440,– Kč. Díky. Nevěděl jsem totiž jak to je protože na stránce k objednání se píše že opravňuje k instalaci a užívání na 1 počítači.

Jinak je nějaká záruka nebo možnost vracení v případě že by to nějak nejelo. Mám totiž visty.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od j1rka vložený před 16 lety

Re: Re: licence

Aha takže mi stačí pořídit jen SINGLE za 440,– Kč. Díky. Nevěděl jsem totiž jak to je protože na stránce k objednání se píše že opravňuje k instalaci a užívání na 1 počítači.

Jinak je nějaká záruka nebo možnost vracení v případě že by to nějak nejelo. Mám totiž visty.

Re: Re: Re: licence

S Vístami není problém. Nakonec jste si pravděpodobně stáhl demo programu, tedy vidíte, že to funguje a jak to vypadá, takže nekupujete zajíce v pytli, ne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Re: Re: licence

S Vístami není problém. Nakonec jste si pravděpodobně stáhl demo programu, tedy vidíte, že to funguje a jak to vypadá, takže nekupujete zajíce v pytli, ne?

Re: Re: Re: Re: licence

No demo jsem nezkoušel nějak mi to nejede. Zkoušel jsem jej na XPečkach ale nějak se to nechtělo nainstalovat a na vistach jsem to ještě nezkoušel.
Ale ja bych si jej koupil i bez dema podle názoru a co jsem se díval tak to bude dobré.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Re: Re: licence

S Vístami není problém. Nakonec jste si pravděpodobně stáhl demo programu, tedy vidíte, že to funguje a jak to vypadá, takže nekupujete zajíce v pytli, ne?

Re: Re: Re: Re: licence

Jediný důvod, proč by demo mohlo nechodit, je, že se špatně stáhlo z netu. Jinak jsem snad neslyšel, že by někomu nechodilo z jiného důvodu.

j1rka

No to je asi tím protože mám teď hodně pomalé připojení a stahovalo se to asi 30 min :D

No a právě proto se ptám jestli kdyby to v originálu nejelo tak jestli je pak možnost s tím něco dělat.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.