Help for English

Language Lab

Komentáře k článku: Language Lab

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

Kdyz nedokoncim lekci a ulozim ten rozpracovany stav, jak se k tomu potom muzu vratit? Tedy aby si to pamatovalo moji znamku, co jsem uz prosel atd. Nejak tam nemuzu najit ikonu load nebo neco takoveho.

Re:

Funguje to jinak. Uložení stavu není vlastně uložení stavu, ale uložení slovíček, ve kterých člověk chyboval a nebo na které ve zkoušení ještě nedošlo, do nové lekce. Tu si potom spustíte normálně z hlavního seznamu lekcí (ve filtru lekcí zadáte ‚saved‘, pokud jste si lekci nepojmenovali po svém). Zkoušení potom jde nanovo, ovšem bez slovíček, která jste v předešlém zkoušení už uměl.

Děkuji. Jenom k jednomu z dotazů.. pokošela jsem se stahovat demo z opery a nepodařilo se mi ho spustit, jedině z IE, možná v tom bude problém :-)

Re: Re: Re: Re: Přepis výslosnosti; němčina

A jak se prosím napíše to ostré s?

Flash

Dobrý den, ráda bych si zakoupila tento skvělý program. Je možné, pokud mi jej pošlete přímo do PC ,jej přenášet na Flash i na jiné PC? Děkuji za info.Alice

Re: Re: Re: Re: Přepis výslosnosti; němčina

To nevím, musíte si přepnou klávesnici na německou. Já tam to ostré s prostě nakopíroval z tohoto textu.

Re: Re: Re: Re: Přepis výslosnosti; němčina

Tak to ostré S už vím jak napsat, napíše se to pravý ALT + první tlačítko nalevo od ENTER.

Filtr

Jak se dá prosím vytvořit nový filtr? Chci si tam dávat i slovíčka z němčiny a nechci, aby se mi to tam pletlo s angličtinou.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JK vložený před 16 lety

Filtr

Jak se dá prosím vytvořit nový filtr? Chci si tam dávat i slovíčka z němčiny a nechci, aby se mi to tam pletlo s angličtinou.

Re: Filtr

No, trochu složitě – v adresáři Language Lab/Data si otevřete soubor txtbooklist.dat

Tam je seznam filtrů, ten svůj tam prostě doplňte, tedy např. ‚Němčina‘. Pokud se potom v názvu lekce bude objevovat ‚Němčina‘, nebude se zobrazovat v hlavním seznamu, ale pouze když si to vyberete ve filtru. Není to úplně ideální způsob, v nové verzi přidám fci ‚vytvořit filtr‘.

fonetika

Tak jsem si ho už také zakoupila a protože jsem puňťa, snažím se nová slovička doplňovat co nejvíce informacemi. Tzn. přepisem fonetiky a když se mi podaří někde stáhnout i zvukovou nahrávku tak také o ni a později se chystám dokreslovat obrázky. Tím, že strávím s každým slovíčkem tolik času si ho prakticky hned zamapatuji. Problém mám jen s přepisem fonetiky. Jako zdroj chodím na „answers.com“ a tam asi nebude použita mezinárodní fonetická abeceda, protože mi tyhle znaky program nebere a přeskakuje je. Je to opravdu tím? Nebo dělám něco špatně? Např. slovo scarce(skârs), zapíše se dobře, ale po uložení vypadne „â“. Druhý problém mám s tímto: místo vysvětlení (anglického opisu) si ukládám slovní spojení nebo větu, ve které jsem na slovo narazila. Ale někdy se uloží celá věta a někdy se mi v půli usekne i když není až tak moc dlouhá. Čím to? Předem díky za vysvětlení.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Angie vložený před 16 lety

fonetika

Tak jsem si ho už také zakoupila a protože jsem puňťa, snažím se nová slovička doplňovat co nejvíce informacemi. Tzn. přepisem fonetiky a když se mi podaří někde stáhnout i zvukovou nahrávku tak také o ni a později se chystám dokreslovat obrázky. Tím, že strávím s každým slovíčkem tolik času si ho prakticky hned zamapatuji. Problém mám jen s přepisem fonetiky. Jako zdroj chodím na „answers.com“ a tam asi nebude použita mezinárodní fonetická abeceda, protože mi tyhle znaky program nebere a přeskakuje je. Je to opravdu tím? Nebo dělám něco špatně? Např. slovo scarce(skârs), zapíše se dobře, ale po uložení vypadne „â“. Druhý problém mám s tímto: místo vysvětlení (anglického opisu) si ukládám slovní spojení nebo větu, ve které jsem na slovo narazila. Ale někdy se uloží celá věta a někdy se mi v půli usekne i když není až tak moc dlouhá. Čím to? Předem díky za vysvětlení.

Re: fonetika

1) Znaky, o kterých píšete, nejsou znaky mezinárodní fonetické abecedy. Výslovnost najdete např. na dictionary.cam­bridge.org

2) Asi tam někde stisknete ENTER a tím se to posune na další řádek. Program si ale uloží jen první řádek. Tedy klidně můžete vyplnit celé pole textu (několik řádků) ale nesmíte odentrovat. Ale v příští verzi Langauge Lab by měla být i kolonka pro vzorové věty, takže toto potom odpadne.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: fonetika

1) Znaky, o kterých píšete, nejsou znaky mezinárodní fonetické abecedy. Výslovnost najdete např. na dictionary.cam­bridge.org

2) Asi tam někde stisknete ENTER a tím se to posune na další řádek. Program si ale uloží jen první řádek. Tedy klidně můžete vyplnit celé pole textu (několik řádků) ale nesmíte odentrovat. Ale v příští verzi Langauge Lab by měla být i kolonka pro vzorové věty, takže toto potom odpadne.

Re: Re: fonetika

Díky za vysvětlení i za nový tip na stránky. Na tu novou verzi se moc těsím, protože když si vzorovou větu napíšu do vysvětlení, tak se mi samozřejmě ukazuje i při zkoušení, takže se musím hlídat, abych se tam ani očkem nekoukla a přečetla si ji až po zadání slovíčka. Ale jinak klobouk dolů, super odvedená práce.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: fonetika

1) Znaky, o kterých píšete, nejsou znaky mezinárodní fonetické abecedy. Výslovnost najdete např. na dictionary.cam­bridge.org

2) Asi tam někde stisknete ENTER a tím se to posune na další řádek. Program si ale uloží jen první řádek. Tedy klidně můžete vyplnit celé pole textu (několik řádků) ale nesmíte odentrovat. Ale v příští verzi Langauge Lab by měla být i kolonka pro vzorové věty, takže toto potom odpadne.

Re: Re: fonetika

Ještě jeden malý dotázek. Proč když nahraju DP4+5+6 tak mám počet lekcí 258 a když dohraju poslední DP7+8, tak mám rázem lekcí jen 105. Je to tak OK?

Pomoc

Provedla jsem podle pokynů instalaci Language LaB i datového balíčku a přesto mi program při otevírání řekne, že datový balíček nebyl nainstalován. Tolik jsem se těšila. Mám Windows XP, myslím, že v tom problém nebude. Pomozte mi, prosím

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jana Jonová vložený před 16 lety

Pomoc

Provedla jsem podle pokynů instalaci Language LaB i datového balíčku a přesto mi program při otevírání řekne, že datový balíček nebyl nainstalován. Tolik jsem se těšila. Mám Windows XP, myslím, že v tom problém nebude. Pomozte mi, prosím

Re: Pomoc

Jo a demo mi šlo nainstalovat bez problémů i spustit, ale to jsem již dávno odinstalovala.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jana Jonová vložený před 16 lety

Pomoc

Provedla jsem podle pokynů instalaci Language LaB i datového balíčku a přesto mi program při otevírání řekne, že datový balíček nebyl nainstalován. Tolik jsem se těšila. Mám Windows XP, myslím, že v tom problém nebude. Pomozte mi, prosím

Re: Pomoc

Nevím z jakého média instaluješ, ale já jsem měla stejný problém, protože jsem si nevšimla, že v zazipovaném souboru je první data balíček nazvaný: DataPack1+2+3. Až poté je možné instalovat další dva balíčky: DataPack4+5+6 a dp7ck8. Neudělala jsi stejnou chybu?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.