Help for English

Jak na to: Slovní zásoba

Komentáře k článku: Jak na to: Slovní zásoba

 

Skvelyy:)

Ty obrazky fungujou, supr metoda. Ja napriklad posloucham pisnicky v anglictine, a tu, kt. se mi zalibi si prelozim do cestiny… ty slova si pak pamatuju neuveritelne dloouho :-D

ja jsem si momentalne polepila pokoj cedulkama, takze na lampe je lamp, na skrini wardrobe atd. vypada to celkem komicky a ani zatim nevim, jaky to bude mit vysledek… snad se mi to casem vreje do pameti:)))

Poděkování

V první řadě chci poděkovat za skvělý web,navštěvuji vás velmi často a vždycky najdu něco nového a pro mě použitelného.Co se týká učení nových slovíček zkoušel jsem hodně způsobů ale nakonec jsem zůstal u programu Supermemo (učení metodou otázka/odpověď,se­behodnocení a následné opakování slovíček podle algoritmu programu.Pracuji s ním už tři roky a musím říct že pokud ho člověk používá denně (mám ho jako program na PDA takže cestou do práce 10minut) přináší slušné výsledky.Ale určitě je takovýchto programů více,jde jen o to donutit se je používat :-D

Obrazná predstavivosť okorenená citmi

Je začiatok roku, tak som si dal záväzok naučiť sa denne tri anglické slovká – jedno sloveso čo je najdôležitjšie, lebo slovesá sú kolesá vety,jedno podstatné meno a jedno iné.To je spolu vyše tisíc ročne. Pre hovorovú reč je to na začiatok bohato .Nové slovká sa učím vždy z nejakého článku napr vo vete The government is sensitive to criticism vláda je citlivá na kritiku, si predstavím v duchu v televízii tvár premiera Mirka Topolanka a Paroubka. Okorením to citovou predstavou ako sú prenasledovaní húfom senzáciechtivých reportérov a ich hurhajom. A ja sám sa na tom z diaľky s úsmevom zabávam. Chvľu si mlčky túto predstavu vychutnávam,pričom ako vo filme mám na internete pustenú klasickú hudbu rádiostanice D-dur.Hudba ma vždy inšpiruje. A slovká sú v dlhodobej pamäti

např. ta metoda s obrázky v knížkách a následné vyhledávání neznámých výrazů ve slovníku mi přijde dost dobrá. vůbec jsou tyhle stránky skvělé :-D.
pokud jde o to sepisování slovíček na jednu stránku vždy jedno téma, líp se to bude dělat v PC, tam můžete mít na každé téma vlastní soubor, v sešitě se stránka brzo zaplní.
jenom mi vrtá hlavou, proč mě nikde neučili angličtinu tak nějak podobně, jak se doporučuje na těchto stránkách? :-(

jo, a ty knížky by vůbec nemusely být jenom dětské, může jít třeba o nějaké encyklopedie apod. aspoň se rozšíří rozsah slovní zásoby, obrázky jsou rozmanitější.

Když jsem se učil anglicky teprve pár dní a četl jsem si tenhle článek, tak jsem si myslel, že to, že je potřeba se človíčka nejenom naučit, ale umět si je představit spíš taková ta výkladová fráze.

Postupem času jsem přišel na to, že je tomu skutečně tak, protože jsou tři druhy slovíček:

1) Slovíčka, které si lze představit, třeba podstatná jména – taková slovíčka se dají zapamatovat velice snadno.

2) Potom jsou slovíčka, které si sice nelze přímo představit, ale člověk si na ne lehce vzpomene, protože jsou třeba součástí jména nějaké oblíbené věci (třeba hudební kapela a tak), nebo se v češtině používá převzaté slovo (třeba INTERRUPT – interupce, LECTURE – lekce, EVENTUALLY – eventuelně…)

A úplně nejhorší slovíčka, která se ani nedají představit ani neznáme, ani nejsou součástí něčeho co známe (BESIDES, APPEAR…).

Moc se mi líbí ten nápad se slovní bankou.
Jinak prima stránky. :-)

členy

jen si myslím, že když už se učíme slovíčka, tak rovnou bychom se je měli učit se členem nebo bez členu :-) , docela se mně to vyplatilo, dík za web a užitečné odkazy, snažím se je používat skoro každý den

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jana vložený před 17 lety

členy

jen si myslím, že když už se učíme slovíčka, tak rovnou bychom se je měli učit se členem nebo bez členu :-) , docela se mně to vyplatilo, dík za web a užitečné odkazy, snažím se je používat skoro každý den

Re: členy

Myslíte jako A BOOK, INFORMATION, A HOUSE, PEPPER, A PEPPER a tak? Může to být dobrý způsob, jak si pamatovat počitatelná a nepočitatelná podstatná jména…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re: členy

Myslíte jako A BOOK, INFORMATION, A HOUSE, PEPPER, A PEPPER a tak? Může to být dobrý způsob, jak si pamatovat počitatelná a nepočitatelná podstatná jména…

Re: Re: členy

jj, přesně tak :)

Anita

paráda opravdu mi to moc pomohlo moc dík :-)

Ja si porad mluvim pro sebe…to mi pomaha…mluvim ve sprse (na zachode si ctu :D ) mluvim si v duchu…snazim se uvazovat v anglictine…pre­myslet v ni…kouknu na vec kterou chci pouzit a pred tim si reknu v duchu vetu s ni spojenou…casem budu treba blazen ale vazne mi to pomaha…prectu stranku knizky potom si vypisu a prelozim slovicka…snazim si je okamzite natlouct do hlavy…pak jdu delat neco jinyho a pritom zase myslim predstavuju a povidam si o tech slovickach…parkrat si to takhle zopakuju a hle…k veceru si napisu pred spanim par vet s temi slovicky…rano nez jdu do skoly si je prectu a furt dokola…nerikam ze kazdej den je to az takle intenzivni ale kdyz se vazne zapru a ten den to takhle vydrzim tak se je vazne naucim celkem napevno…

parada

:-D prave se nachazime s kamaradem v manchesteru a zaciname se ucit anglistinu,, tyto stranky nam doporucil kamarad a jsou opravdu skveli ,,moc dekujem je to skveli

ja sa asi rozplacem

to bol taky pekny clanok a ten zaver …asi mi sibe…normalne ma to motivovalo :idea:

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.