Help for English

Nepřímá řeč #1

Komentáře k článku: Nepřímá řeč (1)

 

Re: Re: Re: Re: neni posun

Tyhle stránky vám nestačí?

Re: Re: Re: Re: neni posun

Mlsím si, že to máte vysvětleno o pár řádků výše pod nadpiskem ‚KDY K POSUNU NEDOJDE‘.

Terrific! :-D Konečně vím, jak na to.
Jen upozornění na dva drobné překlepy:
V tabulce „Minulost“ je ve větě „They weren't listening listening.“ slovo navíc.
A v „Příslovečných určeních“ je se v oddílu „Ago“ opakuje věta „I'll go there next summer.“ z předchozího oddílu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Vlčice vložený před 16 lety

Terrific! :-D Konečně vím, jak na to.
Jen upozornění na dva drobné překlepy:
V tabulce „Minulost“ je ve větě „They weren't listening listening.“ slovo navíc.
A v „Příslovečných určeních“ je se v oddílu „Ago“ opakuje věta „I'll go there next summer.“ z předchozího oddílu.

Re:

děkuji, napravím.

skvely clanok..jedna otazka..v skole nas ucili ze aj pri nepriamej reci je dolezity kontext..napriklad veta – He said: „I like spaghetti“ sa neposuva – He said that he likes spaghetti. Pretoze to je still true. Je to mozne? pretoze vy mate v prvom priklade rovnaku vetu s pizzou ale posunutu do minuleho casu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ali1964 vložený před 16 lety

skvely clanok..jedna otazka..v skole nas ucili ze aj pri nepriamej reci je dolezity kontext..napriklad veta – He said: „I like spaghetti“ sa neposuva – He said that he likes spaghetti. Pretoze to je still true. Je to mozne? pretoze vy mate v prvom priklade rovnaku vetu s pizzou ale posunutu do minuleho casu.

Re:

Jistě, je to v článku napsané pod nadpisem „kdy k posunu nedojde“.

pochvala pro Marka Víta

Strašně moc děkuju a moc moc chválím, takhle výborně zpracovanou „složitou“ gramatiku jsem neviděla ani nepamatuju. To dám ukázat hned naší učitelce aby viděla jak se má nepřímá řeč vykládat!! Protože od ní to nikdo nepochopil, a máme v tom maglajs všichni, to samé chválím i podmínkové věty, i když ve čvičeních stále nasekám pár chyb tak už se blížim k reálnějšímu pochopení díky vysvětlení od Vás! Moc děkuji..tenhle server je ode dneška moje pravá ruka při učení angličtiny:-) :-) 8-) :-D

Re:

Jistě.

dotaz

ako 1. dakujem za dalsi perfektny clanok ale zaujmala by ma jedna vec. vrta mi hlavou ze na hodine anglictiny mi profesorka povedala ze je nejaky zlozitejsi sposob na vytvorenie nepriamej reci ked pri priamej je should alebo must…zaradila tu gramatiku az do upper intermediate? viete co mala na mysli? dakujem

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Šandy vložený před 16 lety

dotaz

ako 1. dakujem za dalsi perfektny clanok ale zaujmala by ma jedna vec. vrta mi hlavou ze na hodine anglictiny mi profesorka povedala ze je nejaky zlozitejsi sposob na vytvorenie nepriamej reci ked pri priamej je should alebo must…zaradila tu gramatiku az do upper intermediate? viete co mala na mysli? dakujem

Re: dotaz

To nevím, SHOULD a MUST se běžně nepřevádí. Je možné je nahradit opisem (HAVE TO, BE SUPPOSED TO), ale není to většinou nutné. Co konkrétně měla na mysli, to nevím. Asi ty opisy.

další test

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda neplánujete připravit ještě nějaký test na nepřímou řeč.
děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Rena1 vložený před 15 lety

další test

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda neplánujete připravit ještě nějaký test na nepřímou řeč.
děkuji

Re: další test

Ale ano, asi bych měl. :-)

změna času

Dobrý den,
chtěl bych si ujasnit jestli jsem danému jevu opravdu porozuměl. Když např. nějaký kolega řekne že má hlad (I am hungry) a druhý, který tomu prvnímu nerozuměl se mě zeptá: Co říkal? Tak já odpovím: He said he is hungry. Předpokládám, že za tu chvilku ještě nepojedl, proto je tam stále přítomný čas. Je to tak? Moc děkuju za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od d.hudecek vložený před 14 lety

změna času

Dobrý den,
chtěl bych si ujasnit jestli jsem danému jevu opravdu porozuměl. Když např. nějaký kolega řekne že má hlad (I am hungry) a druhý, který tomu prvnímu nerozuměl se mě zeptá: Co říkal? Tak já odpovím: He said he is hungry. Předpokládám, že za tu chvilku ještě nepojedl, proto je tam stále přítomný čas. Je to tak? Moc děkuju za odpověď.

Re: změna času

Ano, můžete tam čas ponechat, ale klidně ho můžete i posunout. Každý to pochopí.

Dobrý den,
můžu se zeptat, jak by vypadala nepříma věta u „I don't want to go swimming“ he said. dekuji

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.