Help for English

THINK or SINK? (výslovnost)

Komentáře k článku: THINK or SINK? (výslovnost)

Re: Jsem z toho…

podle mě záleží i na hudebním sluchu a ten já postrádám, disponuji jen hudebním hluchem.

Trojročné anglické dieťa

Prečo trojročné anglické dieťa má lepšiu výslovnosť a viac rozumie ako absolvent 6-ročného štúdia?
Dieťa najprv rok len počúva, nič nehovorí. Anglický rodičia medzi sebou hovoria, dieťa sa síce hrá ale zároveň jeho podvedomie saje výslovnosť, rytmus i intonáciu a spočiatku len málo rozumie. Niektorí vravia, že výslovnosť sa len takto dá dostať do krvi.
Mne sa výslovnosť a schopnosť porozumenia riadne zlepšila , až keď som súčasne robil dve veci:
1. Vedome som pozeral naše televízne noviny
2.Cez slúchadlá mp3 prehrávača moje podvedomie dookola počúvalo tichučko anglický text, ktorému som sa predtým naučil rozumieť

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Peter vložený před 13 lety

Trojročné anglické dieťa

Prečo trojročné anglické dieťa má lepšiu výslovnosť a viac rozumie ako absolvent 6-ročného štúdia?
Dieťa najprv rok len počúva, nič nehovorí. Anglický rodičia medzi sebou hovoria, dieťa sa síce hrá ale zároveň jeho podvedomie saje výslovnosť, rytmus i intonáciu a spočiatku len málo rozumie. Niektorí vravia, že výslovnosť sa len takto dá dostať do krvi.
Mne sa výslovnosť a schopnosť porozumenia riadne zlepšila , až keď som súčasne robil dve veci:
1. Vedome som pozeral naše televízne noviny
2.Cez slúchadlá mp3 prehrávača moje podvedomie dookola počúvalo tichučko anglický text, ktorému som sa predtým naučil rozumieť

Re: Trojročné anglické dieťa

Trochu to zní jako propagace jednoho pochybného produktu na zaručený způsob, jak se naučit anglicky.
Ne, ale vážně. Důvodem, proč trojroční dítě rozumí líp než student po šesti letech studia je přece jasný. Dítě je s angličtinou v kontaktu. Student jen na pár minut max. hodin denně. Trik je v tom, najít si svůj způsob, jak být s angličtinou v kontaktu co nejvíce. A mp3 přehrávač a sluchátka je skvělý způsob. Klidně bych ale přidal na hlasitosti…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: Trojročné anglické dieťa

Trochu to zní jako propagace jednoho pochybného produktu na zaručený způsob, jak se naučit anglicky.
Ne, ale vážně. Důvodem, proč trojroční dítě rozumí líp než student po šesti letech studia je přece jasný. Dítě je s angličtinou v kontaktu. Student jen na pár minut max. hodin denně. Trik je v tom, najít si svůj způsob, jak být s angličtinou v kontaktu co nejvíce. A mp3 přehrávač a sluchátka je skvělý způsob. Klidně bych ale přidal na hlasitosti…

Re: Re: Trojročné anglické dieťa

Kamarát, učiteľ angličtiny, samouk s vynikajúcou výslovnosťou a vyhľadávaný tlmočník mi raz povedal:

„Keď opravujem študentom písomky alebo niečo robím na počítači, vždy mám ako pozadie zapnuté rádio s anglickým vysielaním. Robím to už roky, odkedy som s jazykom začínal“.

Myslím, že u niektorých môže fungovať i takáto cesta ku zlepšovaniu výslovnost.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Peter vložený před 13 lety

Re: Re: Trojročné anglické dieťa

Kamarát, učiteľ angličtiny, samouk s vynikajúcou výslovnosťou a vyhľadávaný tlmočník mi raz povedal:

„Keď opravujem študentom písomky alebo niečo robím na počítači, vždy mám ako pozadie zapnuté rádio s anglickým vysielaním. Robím to už roky, odkedy som s jazykom začínal“.

Myslím, že u niektorých môže fungovať i takáto cesta ku zlepšovaniu výslovnost.

Re: Re: Re: Trojročné anglické dieťa

Ano, já to nepopíral. Sám jsem vždycky miloval pustit si před spaním do sluchátek nahrávku zvukové stopy svého oblíbeného filmu nebo seriálu, např. Dawson's Creek. Vždycky jsem u toho usnul… a myslím, že mi to taky hodně dalo. :-)

Mám prosím dotaz, je špatně, když vyslovuju třeba THREE jako F a THIS jako D? U toho THIS tu píšete, že máme vytvořit hlásku podobnou českému Z. Ale když se dívám třeba na filmy, tak tam to vyslovují jako D a třeba THINK jako F.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JK vložený před 12 lety

Mám prosím dotaz, je špatně, když vyslovuju třeba THREE jako F a THIS jako D? U toho THIS tu píšete, že máme vytvořit hlásku podobnou českému Z. Ale když se dívám třeba na filmy, tak tam to vyslovují jako D a třeba THINK jako F.

Re:

Ne, to jen špatně slyšíte. Je to zubní hláska, ve skutečnosti se NEPODOBAJÍ ani D ani F. Když dáte jazyk mezi zuby a vyslovíte něco jako S či Z, dostanete potřebný výsledek. F a TH, nebo D a TH jsou úplně jiné hlásky, stejně jako kdybyste v češtině zaměňoval M a N. Pro cizince, který např. N ve svém jazyce nemá, to může znít úplně stejně, ale není. Vyslovují se jinou technikou i jinak zní.

Měl bych dotaz ohledně výslovnosti. Jak se mám naučit vyslovovat TH, když mám problém se sykavkami. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jiří Ježek vložený před 12 lety

Měl bych dotaz ohledně výslovnosti. Jak se mám naučit vyslovovat TH, když mám problém se sykavkami. :-)

Re:

TH je daleko jednodušší než české sykavky. Problém by s těmito hláskami neměl mít nikdo. Jen vědět, jak na to. Ale takto na dálku Vám asi nepomůžu, pokud vám nepomohlo to, co jsem výše popsal. Doporučuji to probrat s nějakým učitelem angličtiny (který umí vyslovovat TH) osobně.

Re: Re:

Tak to budu asi trochu hluchý. Třeba u THIS já tam pořád slyším D. :-) I když se třeba dívám na Stargate Atlantis, tak třeba THROUGH slyším F. :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JK vložený před 12 lety

Re: Re:

Tak to budu asi trochu hluchý. Třeba u THIS já tam pořád slyším D. :-) I když se třeba dívám na Stargate Atlantis, tak třeba THROUGH slyším F. :-D

Re: Re: Re:

No, hluchý asi nebudete… fakt ale je, že člověk to moc dobře neslyší, dokud to neumí sám pořádně vyslovovat… tedy když se sám naučíte dobře tyhle hlásky vyslovovat, snadno potom poznáte rozdíl.

Když to totiž člověk vyslovuje špatně, pozná se to hned jak promluví.

Re: Re: Re: Re:

Kdybych nevěděl o této stránce, tak bych to vyslovoval asi i nadále špatně, protože ve škole nám to nikdy moc nevysvětlili. Na trénování výslovnosti mám program PRONUNCIATION POWER, tak to bude teď snad lepší. Je to celkem pěkný program s příjemným grafickým prostředím, jsou tam včechny fonetické znaky, jak se vyslovují. K nim jsou i videa a také cvičení.

Re: Re: Re: Re:

To by mě docela zajímalo, ten PRONUNCIATION POWER… můžete mi napsat o tom programu trochu víc? Klidně jako Soukromou zprávu nebo mail. Díky.

Nevim jestli tyto komentare jeste sledujete, ale pokud ano, jak byste doporucil vyslovovat to „otevrene E“. Tedy neco mezi A a E. (ae)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 12 lety

Nevim jestli tyto komentare jeste sledujete, ale pokud ano, jak byste doporucil vyslovovat to „otevrene E“. Tedy neco mezi A a E. (ae)

Re:

Sleduju všechny komentáře. :-)

S tím /ae/ je to trochu složitější, protože ho každý vyslovuje tak trochu jinak, v některých dialektech a přízvucích zní úplně jako A, v americké angl. zní někdy jako dvojhláska /ea/. Správně by to mělo být něco jako když otevřeme ústa na A ale vyslovíme spíše E. Vysledek bude hodně otevřené E.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.