Help for English

Členy v angličtině (Articles)

Komentáře k článku: Členy v angličtině (Articles)

Jistě, otázka je, jak ta pravidla aplikujete. Pravidlo, které zde zmiňujete, bude pravděpodobně zcela neaplikovatelné na knihu o jablkách. Jedná se o případy, kde člověk v jedné větě, odstavci apod. něco vypráví, řekne třeba, že si koupil jablko a to jablko bylo takové a takové a pak to jablko snědl. Určitě ne na padesátistránkové povídání, kde by si musel člověk pamatovat, že kdesi v předmluvě autor zmínil nějaké jablko a po padesáti stránkách to jablko snědl. A pokud by to tak přece jen bylo, určitě by autor použil další jazykové prostředky, např. TO jablko, které jsem zmínil v předmluvě.

Super, konecne poradne a skvele vysvetlene… Diky

Giraffes have long necks. – Mluvím obecně o žirafách i o krcích, nejsou to žádné konkrétní žirafy, ani krky (Ale: THE giraffes are beautiful – myslím tím asi tyto žirafy ve výběhu přede mnou.) alebo
No, he is professional.

táto tu časť mi nejde do hlavy, veď krk je tiež podstatné meno tak prečo tu člen nepotrebujeme? vďa­ka

Odkaz na příspěvek Příspěvek od TK1991 vložený před 2 lety

Giraffes have long necks. – Mluvím obecně o žirafách i o krcích, nejsou to žádné konkrétní žirafy, ani krky (Ale: THE giraffes are beautiful – myslím tím asi tyto žirafy ve výběhu přede mnou.) alebo
No, he is professional.

táto tu časť mi nejde do hlavy, veď krk je tiež podstatné meno tak prečo tu člen nepotrebujeme? vďa­ka

Protože je to množné číslo.

áno to množné číslo mi úplne uniklo ale ten Professional to nevysvetľuje. Ďakujem

EDIT: vlastne asi ide o to že je to myslene všeobecne, ako keď poviem: Everybody needs water.

PROFESSIONAL jako podstatné jméno ‘profesionál’ by MUSELO mít člen.

PROFESSIONAL ale také může být přídavné jméno, potom samozřejmě člen nemá.

Dobrý den.V písni 500 miles od The Hooters je You can hear the whistle blow a hundred miles.Může zde být neurčitý člen?Díky moc.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od fernando 1 vložený před rokem

Dobrý den.V písni 500 miles od The Hooters je You can hear the whistle blow a hundred miles.Může zde být neurčitý člen?Díky moc.

Jestli myslíte člen před číslovkou, tak nejen že může, ale je to tak správně.
a hundred / one hundred = sto

Prosím, v jakých případech jsou slova AREA a FOREST počitatelná nebo nepočitatelná (nebo jsou vazby, kde se člen nedává). Předem moc díky za případnou odpověď.

FOREST jako nepočitatelné je ve smyslu zalesněná plocha, ne tedy jeden les.

63,400 hectares of forest was burned last year.

Na AREA se mrkněte do slovníku (např. https://www.oxfordlearnersdictionaries.com/…english/area?…) Více významů, některé jsou počitatelné (většina) a pouze jeden tam má i možnost uncountable.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.