Help for English

Členy v angličtině (Articles)

Komentáře k článku: Členy v angličtině (Articles)

 

Re: určitý člen před vlastním jménem?

Můj příklad nebyl asi vhodný, napíšu vám pro jistotu celý kontext.

Kdo to je?
To je Petr mami.
Jaký Petr, ten od tebe ze třídy?
Ne, ten Petr kterýho jsem poznal na loni na dovolené.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 15 lety

Re: určitý člen před vlastním jménem?

Můj příklad nebyl asi vhodný, napíšu vám pro jistotu celý kontext.

Kdo to je?
To je Petr mami.
Jaký Petr, ten od tebe ze třídy?
Ne, ten Petr kterýho jsem poznal na loni na dovolené.

Re: Re: určitý člen před vlastním jménem?

členy se takto se jmény běžně používají… dokonce je tu speciální testík na členy se jmény.

Re:

DOG IS THE BEST FRIEND OF MAN

Je to tak…

…doted jsem casto psaval texty, predevsim tedy maily, bez clenu, max. jsem daval THE, kdyz jsem vedel, ze o tom druha strana vi. Avsak ted si na to budu davat sakra dobry pozor 8-) Diky za Vasi praci.

Re:

Mohl byste mi prosím pomoct?

Re:

Na takové věci prosím používejte diskusní fórum.

Děkuji za tento článek. Nikdy jsme se o tom neučili a vyskytuje se to v angličtině pořád. Jinak jsem si zrovna představil stříbrný porsche. :-D Náhoda … :-)

Dobrý den, moc Vás prosím o vysvětlení členů v dané větě – vím (tedy aspoň SNAD vím), jaké členy v ní jsou, ale když mám vysvětlit proč, strašně se do toho zamotám:) (věta je z Murphyho English Grammar in Use). Předem moc děkuji.

I saw an accident this morning. A car crashed into a tree. The driver of the car wasn't hurt but the car was badly damaged.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od FialovaK vložený před 15 lety

Dobrý den, moc Vás prosím o vysvětlení členů v dané větě – vím (tedy aspoň SNAD vím), jaké členy v ní jsou, ale když mám vysvětlit proč, strašně se do toho zamotám:) (věta je z Murphyho English Grammar in Use). Předem moc děkuji.

I saw an accident this morning. A car crashed into a tree. The driver of the car wasn't hurt but the car was badly damaged.

Re:

an accident – nová informace, slyšíme o tom prvně
a car – taky nová informace
a tree – taky
the driver – to je TEN řidič z TOHO auta, o kterém se před chvilkou mluvilo, to už je věc určitá
THE CAR – už se o něm mluvilo

Neurčitý člen před jménem

Pozor, neurčitý členm můžeme psát i před jmény osob. Např.: A Mr. Smith is calling…

Re: Re: Jak vyslovovat the?

Ale nebyla by to angličtina, aby i tady nebyla výjimka. Zejména v mluveném projevu, kdy mluvčí váhá, rozmýšlí si, co říct, můžeme slyšet vyslovovat „í“ i v určitém členu před souhláskou. Občas to ulyšíte i v písních (jiných než právě Born in the U.S.A.).

in bed, in hospital, in prison, in church …v jiném článku jste psal, že pokud jde o činnost spíše než o místo, používá se „at“. Je to tak?
Předem děkuji za odpověď :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Skuugi vložený před 15 lety

in bed, in hospital, in prison, in church …v jiném článku jste psal, že pokud jde o činnost spíše než o místo, používá se „at“. Je to tak?
Předem děkuji za odpověď :-)

Re:

to je ale ve spojeních AT HOME, AT WORK, AT SCHOOL.

Re: Re:

takže třeba když chcu říct že sedí, tak nemůžu použít „at prison“?

Re: Re: Re:

ne, to je IN PRISON.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.