Help for English

Členy v angličtině (Articles)

Komentáře k článku: Členy v angličtině (Articles)

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Re: Re:

ne, to je IN PRISON.

Re: Re: Re: Re:

aha, ok :-) díky moc!

Re: Re:

klidně může, ale tady konkrétně můžeme psa brát jen jako nějaký nekonkrétní pojem… Úplně stejně je to s MAN. Proč není A MAN? Ze stejného důvodu.

Když tu členy napíšete, nic se nestane.

Re: Romeo a Julie

Určitý, HRDINU a HRDINKU má film, kniha apod. obvykle jednoho. Je to ten HLAVNÍ HRDINA, HLAVNÍ postava.

A kdyby jich bylo víc – pak byste použila ONE OF THE HEROES – jeden z hrdinů.

vynimka

chcel by som sa spytat na poznamku:
"""
Neurčitý člen nikdy (téměř) nemůže stát před podstatným jménem v množném čísle (a cars) nebo před abstraktním či nepočitatelným podstatným jménem (a love, a snow, a money).
"""

ze kedy moze tym padom neurcity clen stat pre podstatnym menom v singulari, alebo abstraktnym, ci nepocirtatelntm? Lebo zatial som sa ja s tym nestretol, a kedze je tam napisane temer, predpokladam, ze nejake zapeklite vynimky existuju.
Vdaka :-)

maly preklep

len upozornujem strucne na tlaciarenskeho skriatka – to krasne rychle auto sa vola PORSCHE, nie PORSHE :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomy Novella vložený před 15 lety

vynimka

chcel by som sa spytat na poznamku:
"""
Neurčitý člen nikdy (téměř) nemůže stát před podstatným jménem v množném čísle (a cars) nebo před abstraktním či nepočitatelným podstatným jménem (a love, a snow, a money).
"""

ze kedy moze tym padom neurcity clen stat pre podstatnym menom v singulari, alebo abstraktnym, ci nepocirtatelntm? Lebo zatial som sa ja s tym nestretol, a kedze je tam napisane temer, predpokladam, ze nejake zapeklite vynimky existuju.
Vdaka :-)

Re: vynimka

existují, např.:

We had a wonderful two weeks.
It requires a good knowledge of vocabulary.

členy jsou opravdu důležité

právě jsem narazil na jendu zajímavost týkající se členů:

Po skončení Šestidenní války v Izraeli došlo k přijetí rezoluce OSN č.242 která vyžadovala: " withdrawal of Israeli armed forces from territories occupied in the recent conflict". The omission of the definite article before „territories“ has usually been taken to mean that the required withrawal relates to SOME but not neccessarily all of the territories in question".
Na vynechání členu samozřejmě Izrael trval a také si to prosadil.

Tady vidíte jak vynechání členu může mít nedozírné následky. „The territories“ vrátil Izrael až po Jomkippurské válce v roce 1973.

Super článek!Moc mi pomohl. :-D

Dobrý den, výborný článek, opět :) vím, že existuje spousta tabulek kde se dává the a zase nedává – ustálená spojení..ale nikde jsem nenašla např. náboženství – the christianity?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Iva vložený před 14 lety

Dobrý den, výborný článek, opět :) vím, že existuje spousta tabulek kde se dává the a zase nedává – ustálená spojení..ale nikde jsem nenašla např. náboženství – the christianity?

Re:

Ne, CHRISTIANITY se členem není.

Re:

Máet to správně.
Ta poslední věta – tam předpokládáte, že ten člověk ví, že tam je stůl. Jinak by bylo potřeba nejdřív říct, že tam nějaký stůl je (THERE IS A DESK) a potom teprve THE BOOK IS ON THE DESK.

POZOR NA ČASTOU CHYBU:
Před podstatným jménem počitatelným v jednotném čísle nějaký člen či jiný způsob určení (např. přivlastňovací zájmeno) být prostě musí. Slovo AUTO (car) tedy ve větě nikdy nebude bez členu či bez přivlastňovacího zájmena.

Avšak o kousek nad tím je, že existují předložkové vazby, kde se píše in car atd, takže se ve větě může objevit podst. jm v jednotném čísle bez jakéhokoliv členu?
Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman vložený před 14 lety

POZOR NA ČASTOU CHYBU:
Před podstatným jménem počitatelným v jednotném čísle nějaký člen či jiný způsob určení (např. přivlastňovací zájmeno) být prostě musí. Slovo AUTO (car) tedy ve větě nikdy nebude bez členu či bez přivlastňovacího zájmena.

Avšak o kousek nad tím je, že existují předložkové vazby, kde se píše in car atd, takže se ve větě může objevit podst. jm v jednotném čísle bez jakéhokoliv členu?
Díky

Re:

IN CAR se snad nikde na našich stránkách neobjevuje. Možná ale myslíte BY CAR. Ano, jsou samozřejmě specifické případy, ale o to tady nejde. BY CAR je spíše celé jedno PŘÍSLOVCE, proto platí jiné pravidlo než při použití podst. jména CAR.

dobrý den, narazila jsem na větu- She worked as a waitress in THE local pub. Zajímalo by mě, proč je tam určitý člen, když se jedná pro mě jako posluchače o neznámou hospodu?

Re:

Zřejmě je tam hospoda jedna a určitý člen to dá jasně posluchači najevo.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.