Help for English

Členy v angličtině (test #1)

Komentáře k článku: Členy v angličtině (test 1)

 

Jej, celý dobře, zase jsem si napravila reputaci z předchozích nic moc výsledků. :-) Ale začínám se lepšit. Snad ty stránky mají na mně dobrý vliv. 8-)

Já bych tam taky dala any friends, taky mi to příjde prázdné…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od blueberry vložený před 17 lety

Já bych tam taky dala any friends, taky mi to příjde prázdné…

Re:

„Doesn't have friends“ se běžně používá, i když jistě ně tak často jako to s tím ANY. Znamená to, že nemá přátele (obecně). , verze s ANY zdůrazňuje, že ‚žádné‘.

Diky je to lepsi :-)

:shock:

No, jedna chyba…mohlo to být i horší…diky za testiky a spol. hodně mi to pomáhá :-)

Hejky, todle je upe bezva, konečně sem to pochopila.. :-) :-) :oops:

Ou, tři chybky se vloudily

1 chyba

V předposlední větě se mi zdálo, že se baví o konkrétním filmu. Odpovídá na to, zda viděl Terminátora „Ano, byl to úžasný film“, tak se snad baví o konkrétním filmu? Napsala jsem the, ale podle vysvětlení je tu asi zase mrška chytáček! The by se asi použilo ve větě „The movie was awesome.“?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

1 chyba

V předposlední větě se mi zdálo, že se baví o konkrétním filmu. Odpovídá na to, zda viděl Terminátora „Ano, byl to úžasný film“, tak se snad baví o konkrétním filmu? Napsala jsem the, ale podle vysvětlení je tu asi zase mrška chytáček! The by se asi použilo ve větě „The movie was awesome.“?

Re: 1 chyba

Nene, to není chytáček. V článku o členech je to jedno z uvedených základních pravidel – za slovesem BÝT, když říkáte, co je kdo zač nebo co je co zač. Byl to skvělý film – i když je to konkrétní film, říkáte, co to bylo za film, jaký ten film byl. NEURČITÝ člen.

Podobně např. na konci pohádky o Červené Karkulce může být věta SHE WAS A CLEVER GIRL, i když je to konkrétní holčička, Karkulka, o které se v celém příběhu mluvilo.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: 1 chyba

Nene, to není chytáček. V článku o členech je to jedno z uvedených základních pravidel – za slovesem BÝT, když říkáte, co je kdo zač nebo co je co zač. Byl to skvělý film – i když je to konkrétní film, říkáte, co to bylo za film, jaký ten film byl. NEURČITÝ člen.

Podobně např. na konci pohádky o Červené Karkulce může být věta SHE WAS A CLEVER GIRL, i když je to konkrétní holčička, Karkulka, o které se v celém příběhu mluvilo.

Re: Re: 1 chyba

No teda, teď jsem si vzpomněla,vůbec jsem o tomto pravidle neuvažovala, jak jsem se soustředila na členy. Pravda, pravda, dobrá chyba, protože na to nezapomenu. Díky.

Asi mám cit na členy. Zatímco v testu For No One jsem pohořel (někde kolem 60% – můuj nejslabší vysledek), v obou doposud absolvovaných testech na členy jsem měl 100%. Zřejmě jsme každý dobrý na něco jiného. Ale jsem rád i za chyby, protože jinak bych se z těch testů nic nového nenaučil. Díky za vysvětlování.

no

lepsim sa :-D

bez chybičky juchajdá :) musíme se radovat z maličkostí :-)

80%

hm, členy mi nikdy nešli, ale napriek tomu som mal 80%. Vaše stránky mi veľmi pomohli! Díky. :-D

super kvíz zvládla sem to na 100% zrovna ted bereme členy ve škole super

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.