Help for English

Stupňování přídavných jmen v angličtině

Komentáře k článku: Stupňování přídavných jmen v angličtině

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od lenkakulich vložený před 14 lety

youngest

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda ve větě Mé nejmladší dceři je 14. – My youngest daughter is 14. musí být člen nebo ne. Prosím o vysvětlení. Dě­kuji

Re: youngest

Nemůže tam být člen, když je tam přivl. zájmeno.

The + 2.stupeň

Dobrý deň
Zaujímavé ako často ma vie kolega zaskočiť nejakým prekladom. Včera z neho vyšla veta: „We are the better“. Okamžite som zaútočil, že takto to nefunguje, ale keď mi to preložil do slovenčiny tak ako to mienil, už som nebol taký suverén. On vlastne povedal „My sme tí lepší“. Takže asi mal pravdu…či?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od orcanisko vložený před 14 lety

The + 2.stupeň

Dobrý deň
Zaujímavé ako často ma vie kolega zaskočiť nejakým prekladom. Včera z neho vyšla veta: „We are the better“. Okamžite som zaútočil, že takto to nefunguje, ale keď mi to preložil do slovenčiny tak ako to mienil, už som nebol taký suverén. On vlastne povedal „My sme tí lepší“. Takže asi mal pravdu…či?

Re: The + 2.stupeň

ne, to nejde. Muselo by být WE'RE THE BETTER ONES.

Re: Re: Re: Re: studentka gymnázia(sekunda)

U nás k tomu zatím učitelka ještě nedospěla – hodně na nás dávala pozor abychom tam to THE dávali. Ale někde to taky zní divně – když se to tam nehodí a je to přebytečné. :) Jako u toho My the best friend.

to / for

zajímavá otázka (z 3. 6. 2010): „jak poznám, jestli je u příd. jm. předložka TO nebo FOR“. ohledně important, slovník mi nabízí obě možnosti, jak to, tak for; ale také by mě zajímalo, zda existuje nějaké vodítko.. (difficult to/for? sb). četl jsem, že „for“ se používá, pokud se jedná o nějaké omezení nebo ve významu „pokud jde o“, ale již je to dlouho, co jsem to četl (již bohužel nevím kde, abych si to mohl přečíst znova a pořádně), navíc mi to přijde matoucí, protože pak bych používal „for“ téměř všude..

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dusan veselka vložený před 14 lety

to / for

zajímavá otázka (z 3. 6. 2010): „jak poznám, jestli je u příd. jm. předložka TO nebo FOR“. ohledně important, slovník mi nabízí obě možnosti, jak to, tak for; ale také by mě zajímalo, zda existuje nějaké vodítko.. (difficult to/for? sb). četl jsem, že „for“ se používá, pokud se jedná o nějaké omezení nebo ve významu „pokud jde o“, ale již je to dlouho, co jsem to četl (již bohužel nevím kde, abych si to mohl přečíst znova a pořádně), navíc mi to přijde matoucí, protože pak bych používal „for“ téměř všude..

Re: to / for

Poznáte to podle KVALITNÍHO slovníku. Zobecnění nemá myslím v tomto případě moc smysl. Nakouknete do slovníku a víte.

Co se týče important, mrkněte sem:
www.ldoceonline.com/…ry/important

Skvělé…

Děkuji moc za tento článek! Je to zde úžasně vysvětleno. :) Skvělá stránka…

more/most favourite?

zdravím, chtěl bych se zeptat na slovíčko favourite: nás učili že znamená oblíbený a že se od něj netvoří ani komparativ ani superlativ:
What´s your favourite song? (nejoblíbenější písnička) . Je to opravdu tak, nebo existuje něco jako more favourite a most favourite? děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od majkl vložený před 14 lety

more/most favourite?

zdravím, chtěl bych se zeptat na slovíčko favourite: nás učili že znamená oblíbený a že se od něj netvoří ani komparativ ani superlativ:
What´s your favourite song? (nejoblíbenější písnička) . Je to opravdu tak, nebo existuje něco jako more favourite a most favourite? děkuji

Re: more/most favourite?

Ano, FAVOURITE je nestupňovatelné, podobně jako např. CORRECT.

STUPŇOVÁNÍ BAREV

Myslela jsem si, že stuňování umím dokonale, ale narazila jsem na jednu věc, která se mi moc nezdá. Pokud používám barvy jako přídavná jména – červený, modrý.. tak stupňuji normálním způsobem? Přijde mi totiž zvláštní psát REDDER, THE REDDEST, BLUER, THE BLUEST … nebo že by: more red, more blue, the most red, the most blue??? děkuji za odpověď:).

druhý nejdražší

Dobrý den,

„druhý nejdražší“ by byl:

the second most expensive …

Je to tak? Děkuji.

f.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od filippo vložený před 13 lety

druhý nejdražší

Dobrý den,

„druhý nejdražší“ by byl:

the second most expensive …

Je to tak? Děkuji.

f.

Re: druhý nejdražší

Ano, přesně tak.

clever-er

toto je fakt úder – tiež som to nikdy nepočula. Fakt je v slovníku aj verzia cleverer :shock: ale jak sa, panebože, toto dá povedať??? 'klevə-er to len vrčať na konci… vrrrr – aké agresívne slovo :?

my most favourite …

Dobrý den, Marku.

Chtěl bych se zeptat, zda-li lze použít oboje:

a) My most favourite room is the kitchen.

b) The most favourite room of mine is the kitchen.

Ta druhá možnost se mi zdá kostrbatá. Je špatně?

Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od filippo vložený před 13 lety

my most favourite …

Dobrý den, Marku.

Chtěl bych se zeptat, zda-li lze použít oboje:

a) My most favourite room is the kitchen.

b) The most favourite room of mine is the kitchen.

Ta druhá možnost se mi zdá kostrbatá. Je špatně?

Díky

Re: my most favourite …

A podobně:

a) I lay in the most comfortable bed of my grandmother´s …

b) I lay in my grandmother´s most comfortable bed …

Jsou gramaticky správně? Je v nich rozdíl?

Díky moc.

f.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.