Help for English

Vztažné věty (Relative clauses)

Komentáře k článku: Vztažné věty (Relative clauses)

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

Ano, ale tady nejde o politické řešení, ale o jazyk a ten je v totmto trochu konzervativní. HE se v tomto významu používá pro všechny.

A ženy že by byly diskriminované? To byly odjakživa. I v češtině se přece i/y řídí muži. Muži byli, ženy byly, muži a ženy byli. Je to taky nefér. A kam si na diskriminaci stěžovat?

Re: Re:

Já jsem to nemyslel jako stížnost, jen jsem si tak říkal, že je to docela zajímavé, protože některé jazyky (třeba němčina- Freund-Freundin) jsou v tomto směru daleko přizpůsobivější.

Chtěla bych se zeptat, která věta je správnější (nebo jestli jsou dobře obě:
Jane loves her pink sweater which her mother made.
Jane loves her pink sweater which her mother made her.
Jestli tam může být na konci to „her“.
Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Iva vložený před 15 lety

Chtěla bych se zeptat, která věta je správnější (nebo jestli jsou dobře obě:
Jane loves her pink sweater which her mother made.
Jane loves her pink sweater which her mother made her.
Jestli tam může být na konci to „her“.
Děkuji

Re:

Obě jsou správně. Správně by bylo i …WHICH HER MOTHER MADE FOR HER.

That/which

Dobrý den, ráda bych se zeptala na tuto větu: „Rucksacks that zip around the front like a suitcase are best.“- do té věty se mělo doplnit slovo za rucksacks a já měla za to, že zde mohu doplnit i zájmeno which, ale výsledky vzadu v učebnici tuhle možnost nezmiňují. Je zde vážně možné použít jen „that“? Děkuju.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Scarlett vložený před 15 lety

That/which

Dobrý den, ráda bych se zeptala na tuto větu: „Rucksacks that zip around the front like a suitcase are best.“- do té věty se mělo doplnit slovo za rucksacks a já měla za to, že zde mohu doplnit i zájmeno which, ale výsledky vzadu v učebnici tuhle možnost nezmiňují. Je zde vážně možné použít jen „that“? Děkuju.

Re: That/which

Samozřejmě můžete použít i WHICH.

Jak by se řeklo: Nerozumím ničemu, o čem mluvíš. Je to vztažná věta?
Hrozně se mně pletou vztažné a předmětné věty.
Děkuji moc

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Iva vložený před 15 lety

Jak by se řeklo: Nerozumím ničemu, o čem mluvíš. Je to vztažná věta?
Hrozně se mně pletou vztažné a předmětné věty.
Děkuji moc

Re:

Ano, je to vztažná věta.
I don't understand ANYTHING (that) you say.
(věta rozvíjí slůvko ANYTHING)
I don't understand WHAT YOU SAY.
(věta je předmětem slovesa UNDERSTAND.)

Velmi perfektna stranka, vazne. Je to tu velmi dobre vysvetlene..klobuk dole.. :-D

Schíza :-)

:-D To je dobrá schíza, poslouchat Vaše vysvětlování tohoto tématu na semináři a zároveň si ho pročítat tady na webu..:) Teď to budu umět 2× lépe 8-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ondřej Strádal vložený před 15 lety

Schíza :-)

:-D To je dobrá schíza, poslouchat Vaše vysvětlování tohoto tématu na semináři a zároveň si ho pročítat tady na webu..:) Teď to budu umět 2× lépe 8-)

Re: Schíza :-)

:-) Jo, to je dobrý. :-) S počítači ve škole, to jsou dobré vymoženosti.

Dobry den, jak by se prosim prelozila veta V jakem zamestnani muzes dostat dobry plat? Dekuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ilus vložený před 15 lety

Dobry den, jak by se prosim prelozila veta V jakem zamestnani muzes dostat dobry plat? Dekuji

Re:

In which job can you get a good salary?

nebo volně:

Which job pays well?

Re: Whom

WHOM je předmětový tvar tázacího/vztažného zájmene WHO. Pojí se s předložkami:

the man WITH WHOM she had two children…
She gave it to somebody. – TO WHOM?

apod.

Patří to ale spíše do formální angličtiny, protože v té běžné každodenní angličtině se předložka nedává před zájmeno, ale ‚na konec věty‘.

tedy:
the man WHO she had two children WITH.

Re: Shakespeare

Já vím… vždyť to v textu je. Je tam sice ON AVON, ale ON je jen jiná varianta předložky UPON.

WHO

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na tuhle větu: Be sensitive to countries who have bigger and better known neighbours… proč je tady WHO? Jsou zde countries brány jako „obyvatelé“ tedy životné?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.