Help for English

Místní předložky (Kam? Odkud? Kudy?)

Komentáře k článku: Místní předložky (Kam? Odkud? Kudy?)

 

Super

Tak toto je jeden z nejlíp zpracovaných článků co jsem tu četl, fakt moc dobrá práce. Článek je velice srozumitelný a moc hezky se čte.

Snad se brzy dočkáme toho pokračování o ještě více záludných předložkách jako jsou BY, FOR apod :)

past a pass

dobry den
chtel bych se zeptat jak rict pri popisu cesty : Pojedete kolem skoly? You will past…nebo You will pass ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od revan.v vložený před 15 lety

past a pass

dobry den
chtel bych se zeptat jak rict pri popisu cesty : Pojedete kolem skoly? You will past…nebo You will pass ?

Re: past a pass

PAST je předložka, PASS je sloveso.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: past a pass

PAST je předložka, PASS je sloveso.

Re: Re: past a pass

ok. diky za rychlou odpoved :-)

Děkuji za všechny články o předložkách, tahle oblast je pro mě nejhorší a díky vám mi to už končně jde. Takže ještě jednou díky. :-)

výborný článek

Výborný článek, hodně mi pomohl :) Děkuju .)

dotaz

Dobrý den, prosím pomocte mi: Pochopil jsem tyto dvě předložky správně, nebo je to úplně špatně?? Děkuji za odpověd :)

He disappeared down the street on 5 avenue. – Zmizel, když šel dolů po páté avenue (byl viděn na ulici).

He disappeared off the street on 5 avenue. – Zmizel z páté avenue (neví se kde, ale zmizel)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Kindy vložený před 15 lety

dotaz

Dobrý den, prosím pomocte mi: Pochopil jsem tyto dvě předložky správně, nebo je to úplně špatně?? Děkuji za odpověd :)

He disappeared down the street on 5 avenue. – Zmizel, když šel dolů po páté avenue (byl viděn na ulici).

He disappeared off the street on 5 avenue. – Zmizel z páté avenue (neví se kde, ale zmizel)

Re: dotaz

jo, myslím, že to chápete správně.

moc hezky zpracované! :-)

Skvelý článok! 8-)

Velmi povedený článek :-)

from a window?

Chtěl bych se ujistit. Můžu napsat, že jsem fotil, viděl, nebo třeba střílel z okna či balkónu jako FROM A WINDOW?
Děkuji.

Re: from a window?

ano, FROM

Moc hezky zpracovaný článek, děkuji. Dost mě překvapilo, že v angličtině vůbec existuje nějaká předložka VIA. Vůbec mi to nezní anglicky. :-)

To je samozřejmě původem z latiny. :)
VIA = cesta
VIĀ (ablativ) = cestou

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.