Help for English

Tázací dovětky (Question tags) #2

Komentáře k článku: Tázací dovětky (Question tags) 2

 

Opět super

Co dodat, vysvětleno perfektně, díky

Mates

Perfektní,díky

otázka

Je nějaký významový rozdíl ve větách: They haven't got a dog. / They don't have a dog. ?? Dík..

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mic vložený před 17 lety

otázka

Je nějaký významový rozdíl ve větách: They haven't got a dog. / They don't have a dog. ?? Dík..

Re: otázka

Ne není, viz článek o slovesu HAVE.

Dotaz – opis must

Thank you very much! Chtel bych se zeptat na dovetek s opisem od slovesa MUST. Chci napsat – Jak tvoje cesta do Latin America, musela byt nebezpecna,ze? Domnivam se, ze by to melo byt prelozeno – What about your journey to the Latin Am,IT HAD TO BE dangerous,had not it ?
Dekuji mnohokrat za odpoved.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Fanin vložený před 17 lety

Dotaz – opis must

Thank you very much! Chtel bych se zeptat na dovetek s opisem od slovesa MUST. Chci napsat – Jak tvoje cesta do Latin America, musela byt nebezpecna,ze? Domnivam se, ze by to melo byt prelozeno – What about your journey to the Latin Am,IT HAD TO BE dangerous,had not it ?
Dekuji mnohokrat za odpoved.

Re: Dotaz – opis must

it had to be… didn't it?
ale správně by to mělo být: It must have been dangerous, mustn't it?

Těmi nadmíru kladnými odezvami se to tady jen hemží, ale přidám další. Supééér!!!
Jeden dotaz zase mám. Nikdy jsem se s tím nesetkala, tak předpokládám, že se to ani nepoužívá, ale stejně. Když je neformální ME TOO, dá se neformálně říci i třeba HE TOO, místo třeba SO DOES HE?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Saxana vložený před 16 lety

Těmi nadmíru kladnými odezvami se to tady jen hemží, ale přidám další. Supééér!!!
Jeden dotaz zase mám. Nikdy jsem se s tím nesetkala, tak předpokládám, že se to ani nepoužívá, ale stejně. Když je neformální ME TOO, dá se neformálně říci i třeba HE TOO, místo třeba SO DOES HE?

Re:

Je pravda, že vazba HIM TOO se takto moc nepoužívá. Do oběcně používané hovorové angličtiny se zakořenilo ono ME TOO, asi proto, že je to tak časté, že člověk tak často k něčemu přitakává… V jiných osobách to není běžné, ale také ne vyloučené. Osobně bych volil ono SO DOES HE, SO IS HE, apod.

‚My house is large.‘ – ‚So is mine.‘

Ta hovorovejsi forma by byla: ME TOO nebo MINE TOO?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

‚My house is large.‘ – ‚So is mine.‘

Ta hovorovejsi forma by byla: ME TOO nebo MINE TOO?

Re:

MINE TOO.

barny98

na pisomke sme mali : shut up, … doplnit, dal som would you. A profka povedala ze tam ma byt cant you.. vysvetlis pls. Vdaka

Odkaz na příspěvek Příspěvek od barny98 vložený před 16 lety

barny98

na pisomke sme mali : shut up, … doplnit, dal som would you. A profka povedala ze tam ma byt cant you.. vysvetlis pls. Vdaka

Re: barny98

Správně je WILL YOU popř. WOULD YOU.

QT a sloveso may

Dobrý den, Marku. Jak by zněl tázací dobvětek u modálního slovesa „may“? Šlo by to třeba: You may come, mightn´t you? Děkuji za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ivush vložený před 15 lety

QT a sloveso may

Dobrý den, Marku. Jak by zněl tázací dobvětek u modálního slovesa „may“? Šlo by to třeba: You may come, mightn´t you? Děkuji za odpověď.

Re: QT a sloveso may

Ne že by se to nějak moc používalo, ale gramaticky správné je MAYN'T.

Re:

Môžete mi pomôcť vysvetliť gramatiku týchto dvoch viet:
Do enjoy yourself,won´t you?
Never whole again,are we? dik

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.