Help for English

Use of English #42c (revision)

Komentáře k článku: Use of English 42c (revision)

 

Re: vhghg

Cau pusinko

Pavel

Je to docela dobrí !!!!

Susan(´s)

Dobry den. V prikladu cislo 8 vysvetlujete, ze je mozne rict ,,the new boyfriend of Susan´´-tedy ze tato vazba je mozna bez privlastnovaciho ´s, protoze je tam jmeno. V gramatice od Murphyho jsem na toto narazil, a je tam uvedeno, ze i v tomto pripade je nutna koncovka ´s-napr. ,,It was a good idea of Tom´s to go to the cinema.´´ Mohl byste mi to prosim objasnit? Dekuji. ****

Odkaz na příspěvek Příspěvek od iriver vložený před 17 lety

Susan(´s)

Dobry den. V prikladu cislo 8 vysvetlujete, ze je mozne rict ,,the new boyfriend of Susan´´-tedy ze tato vazba je mozna bez privlastnovaciho ´s, protoze je tam jmeno. V gramatice od Murphyho jsem na toto narazil, a je tam uvedeno, ze i v tomto pripade je nutna koncovka ´s-napr. ,,It was a good idea of Tom´s to go to the cinema.´´ Mohl byste mi to prosim objasnit? Dekuji. ****

Re: Susan(´s)

No, ve skutečnosti opravdu může být i tvar OF SUSAN, ovšem spíše teoreticky. Pokud se totiž jedná o jednoslovné jméno, statisticky je častější používání tvaru OF SUSAN'S. Pokud by zde bylo např. SUSAN SMITH, ptotm by už bylo spíše jen OF SUSAN SMITH.

Více o tom najdete v mém článku ‚dvojitý přivlastňovací pád‘.

Hans

A jak je to s přivlastňováním, pokud je na konci slova písmeno „s“. Včera jsem četl „The Devoted Friend“ a tam jsem myslím zaznamenal u vlastního jména Hans přivlastňovací pád „Hans'“. Je to tak? Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 16 lety

Hans

A jak je to s přivlastňováním, pokud je na konci slova písmeno „s“. Včera jsem četl „The Devoted Friend“ a tam jsem myslím zaznamenal u vlastního jména Hans přivlastňovací pád „Hans'“. Je to tak? Děkuji.

Re: Hans

Používá se obojí, většinou slova cizího původu mají jen apostrof, a nepo pokud se jedná o známé osobnosti…
Jesus' name, Marcus Aurelius' death, John Keats' poetry apod.

U obyčejných jmen se používá ‚S – Marcus‘s brother, Jess's friends a­pod.

Na druhou stranu, Wildeova nagličtina je už sto let stará – porovnjete např. sto let starou češtinu s dnešní, obzvlášť otázky pravopisu apod. :-)

Re: Re: Re: děs běs

a nejlepší na tom je, dobrý den, že když už to čtu po několikáté, tak mi ani nepřijde, že jsem to neznal, a nejen to :), díky vysvětlivkám vím, co je chyták i v jiných testech a takové věci jsem dříve vůbec nevěděl a co je nejhorší, tak si dávám tyhle testy za odměnu :), a musím se pak „nutit“ (i když ji mám rád) k matematice, protože si říkám, ještě jeden testík, haha, tak všem držím pěsti v rozšiřování obzorů :)

naprosto fantastické testy. chválím,chválím,chvá­lím!!!

konecne moja prva 100 v tychto testoch :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.