Help for English

Interpunkce: čárky v angličtině

Komentáře k článku: Interpunkce: čárky v angličtině

Re: asi ina uroven

Já bych řekl, že jde především o to, že toto není ani tak nějaká gramatika pro určitou úroveň, jako spíš shrnutí různých gramatických jevů.

Marku, měl bych takový návrh. Určitě by byl super článek i na používání středníku. Tak pokud byste si někdy našel čas… :)

' apostrophe '

dobry den,chtela jsem vam podekovat za tento web je vazne uzitecny a zaroven jsem se chtela zeptat zda tu nekde najdu clanek o apostrofech?diky za odpoved..

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucie vložený před 10 lety

' apostrophe '

dobry den,chtela jsem vam podekovat za tento web je vazne uzitecny a zaroven jsem se chtela zeptat zda tu nekde najdu clanek o apostrofech?diky za odpoved..

Re: ' apostrophe '

Myslím, že samostatně o apostrofech tu nic nemáme. Ale dobrý tip na článek. Díky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 10 lety

Re: ' apostrophe '

Myslím, že samostatně o apostrofech tu nic nemáme. Ale dobrý tip na článek. Díky.

Re: Re: ' apostrophe '

oh,neni zac…a chtela jsem ze jeste zeptat zda tu neco najdu o pr. half as much,one in two,three-quarters,twice as much,four out of five,,,atd.jestli vite co mam na mysli?mam totiz vypracovat neco jako analyzu na otazku what do we do with our time?srovnat mladsi generaci se starsi a tam se to hodne pouziva.a nejak si s tim nevim rady.

Re: Re: Re: ' apostrophe '

To jsou spojení z nového testu, že?

Ano, nějaký článek na to napíšu. :-)

Potřebovala bych poradit s čárkama v následující větě, nějak jsem to v článku nenašla…
„I am still wondering, how is it possible that we know so much about all world religions but they don?t know anything about ours“

seznam?

Zdravim, narazil jsem na problemitckou vetu: adresses of fault instruction, and next instruction. Zajinmalo by me, zda carku pisi ci ne. Ponevadz se jedna o adresy u obou isntrukci, tak bych to psal bez carky. Ale nejsem si jist, jestli to nema byt presne opacne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od kameiv vložený před 10 lety

seznam?

Zdravim, narazil jsem na problemitckou vetu: adresses of fault instruction, and next instruction. Zajinmalo by me, zda carku pisi ci ne. Ponevadz se jedna o adresy u obou isntrukci, tak bych to psal bez carky. Ale nejsem si jist, jestli to nema byt presne opacne?

Re: seznam?

no, když napíšete celou vetu (pokud možno správně), asi budu schopen napsat víc. Ale tohle je jen pár slov, nic konkrétního Vám k tomu neřeknu.

no, když napíšete celou vetu (pokud možno správně), asi budu schopen napsat víc. Ale tohle je jen pár slov, nic konkrétního Vám k tomu neřeknu.

Re: Re: seznam?

Cela veta zni: The adresses of fault instruction, and next instruction should be updated. A nevim, zda je carka pred „and“ spravne. Jaky je vyznam, pokud tam je a pokud by tam nebyla? Domnivam se, ze pokud tam carka je, tak uz se nejedna o adresu next instrukce, ale o next instrukci samotnou. A pokud by tam carka nebyla, tak mam adresy dvou instrukci. Chapu to spravne?

Re: Re: seznam?

Asi ty technicke vyrazy nejsou moc jasne, zkusim to s necim srozumitelnejsim.
„A windshield of a red car and a blue car should be repaired.“
„A windshield of a red car, and a blue car should be repaired.“
Rad bych vedel, jestli je mezi temi vetami rozdil.
Dekuji

Dobrý den.V učebnici jsem narazil na toto:Japanese is difficult.Is chinese,too?Proč je tam čárka a měla by otázka stejný smysl i bez čárky?Díky

Re: Re: oxford comma

Dobrý den.V učebnici jsem narazil na toto:Japanese is difficult.Is chinese,too?Proč je tam čárka,jde jen o pauzu?Má nebo může se čárka použít ve všech podobných případech?Já bych čárku ani pauzu nepoužil.Díky­.PS:jedna technická otázka.Je lepší otázky vkládat jako „Komentář“ nebo jako „Reakce na komentář“?Jinak spořič obrazovky HelpForEnglish je vynikající pomůcka…

Nesouhlasim ohledne carky pred “and”. Carka pred “and” se pise pokud veta popisuje 3 “veci ”

Priklad: To my parents, Ayn Rand, and God.

A při svém nesouhlasu vycházíte z čeho?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marie Bezejmena vložený před 7 lety

Nesouhlasim ohledne carky pred “and”. Carka pred “and” se pise pokud veta popisuje 3 “veci ”

Priklad: To my parents, Ayn Rand, and God.

Psani carek v anglicke vete je do urcite miry zalezitost stylu. Pokud pisatel ma pocit, ze se carka pred “and” hodi, klidne ji tam muze dat a nebude to spatne. Anglictina v tomto ma relativne volna pravidla.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.