Help for English

Co znamená 'USED TO'?

Komentáře k článku: Co znamená 'USED TO'?

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Adela.Trubelikova vložený před 14 lety

Re: Re:

Aha, tak to teda znamená, že za go (i used to GO) můžu doplnit jakékoli jiné sloveso a bude to znamenat, že to bylo dřív, ale teď už to není, zatímco u minulého prostého času to stejné sloveso jen v minulém čase bude znamenat že to tak bylo dřív, ale neznamená to, že teĎ už to tak není?

Re: Re: Re:

minulý čas prostě jen říká to, co se v minulosti dělo, co se v minulosti stalo.

USED TO + sloveso znamená, že něco tak bývalo kdysi, dnes je to již jinak.

„We didn't use to go on holiday abroad when I was a kid.
We didn't used to go on holiday abroad when I was a kid. “

Sú obidve vety rovnocenné a znamenajú presne to isté ? (Nechodievali sme na dovolenku do zahraničia, keď som bol dieťa.)

**** ****

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AdrianaXXX vložený před 14 lety

„We didn't use to go on holiday abroad when I was a kid.
We didn't used to go on holiday abroad when I was a kid. “

Sú obidve vety rovnocenné a znamenajú presne to isté ? (Nechodievali sme na dovolenku do zahraničia, keď som bol dieťa.)

**** ****

Re:

Ano.

be used to

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda by bylo možné místo věty, „She's used to my being late.“ říct, „She's used to my comming late.“ Vím, že první způsob je každopádně správně, ale občas mě použití slova being hned nenapadne. Děkuji!

Zdravím, výborný článek, ale mám jednu zapeklitou otázku: Jak by se dalo přeložit „Býval jsem zvyklý na…“? Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ondrus vložený před 14 lety

Zdravím, výborný článek, ale mám jednu zapeklitou otázku: Jak by se dalo přeložit „Býval jsem zvyklý na…“? Díky

Re:

V čem je zapeklitá?
I USED TO BE USED TO …

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re:

V čem je zapeklitá?
I USED TO BE USED TO …

Re: Re:

To mě nenapadlo, předpokládal jsem totiž, že takhle se to zformulovat nedá. Ale teď už vím, že dá :-) Díky moc

Used to live vs. lived

Zdravim,
je nějaký rozdíl ve větě „I used to live in Prague.“ a „I lived in Prague“?
díky :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od BornNaked vložený před 14 lety

Used to live vs. lived

Zdravim,
je nějaký rozdíl ve větě „I used to live in Prague.“ a „I lived in Prague“?
díky :-)

Re: Used to live vs. lived

Ano, I USED TO LIVE – kdysi jsem bydlel, I LIVED – bydlel jsem (v nějakou konkrétní dobu, kterou pravděpodobně kontext specifikuje).

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak by bylo v angličtině: „Před deseti lety jsem si zvyknul na brzké vstávání.“
Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Clockwork vložený před 13 lety

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak by bylo v angličtině: „Před deseti lety jsem si zvyknul na brzké vstávání.“
Díky

Re:

I got used to getting up early.

Re:

Zvyknout na co…?

Pokud jsem dobře pochpil, tak se používá v otázce Did you use to…, ale také Did you used to… . Nebo se pletu? A co se používá více? Thank ya.. (:

Konečně jsem to po 5. neúspěšném zápočtu pochopila, doufám že ten poslední dopadne už dobře :-D

Dobrý den,mohla bych se prosím zeptat na větu-When she ran her business she was used to working late. Nějak mi to nesedí,protože už zřejmě nepodniká,tak proč tam je tedy ten průběh? Děkuji moc,mám to totiž v testových otázkách na školu.. :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.