Help for English

Co znamená 'USED TO'?

Komentáře k článku: Co znamená 'USED TO'?

 

diky,,,neco,,,cemu se zase priucim :-) :-D

Re: Re:

Nějak nechápu, proč druhé „to“ ne.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dorota B vložený před 15 lety

Re: Re:

Nějak nechápu, proč druhé „to“ ne.

Re: Re: Re:

potřebuji koho co? POMOC. I need help.
I need TO HELP znamená, že já mám potřebu NĚKOMU POMOCI. Např. I NEED TO HELP YOU – potřebuji ti pomoct. Ale já potřebuji pomoct – I need help.

Mohla bych se zeptat, jak bych vyjadřila větu :

Nebývá tam moc lidí.

Dá se zde také použit tvar used to??

Děkuju

Re:

Ne, USED TO je jen v minulém čase – THERE DIDN'T USE TO BE MANY PEOPLE.

V přítomném musíte říct něco jiného, třeba THERE USUALLY AREN'T MANY PEOPLE

Muzu se jeste zeptat, jak se vlastne v aj vyjadruji vety typu: Chodíváváme ven často, jezdíváme tam kazdou chvili atd.

A jeste bych se chtela zeptat, existuje tvar MIGHT BE DOING sth? Jako predpoved neceho.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabčule vložený před 14 lety

Muzu se jeste zeptat, jak se vlastne v aj vyjadruji vety typu: Chodíváváme ven často, jezdíváme tam kazdou chvili atd.

A jeste bych se chtela zeptat, existuje tvar MIGHT BE DOING sth? Jako predpoved neceho.

Re:

např. použitím USUALLY.

MIGHT BE DOING samozřejmě existuje, když třeba říkáte, co možná někdo právě dělá. He might be working right now – no, možná by teďka mohl pracovat.

Re:

The best part of my day used to be waking him up.

chápu to takhle:
CO bývala nejlepší část dne ? No, když jsem ho budíval.
Otázka: WHAT used to be the best part?… nejlepší část mého dne spočívala v TOM, že jsem ho budil. tady je akorát možná matoucí to, že se jedná o to, co bejvávalo, ale zároveň je to zpodstatnělé sloveso, takže -ing. ( stejně jako u : I like drawing, skying, marching, dancing, shooting, shoping, gardening )

The best part of my day used to wake him up.

chápu to takhle: nejlepší část mého dne ho VĚTŠINOU probouzela ( hrával jsem na elektriku, dělával kravál, bordel, bugr, paříval jsem s kamošema – v určitou dobu)
Otázka: WHAT PART OF THE DAY used to wake him up ?

podle mě je tohle přesně příklad výjimky, potvrzující pravidlo. Obě sou podle mě ty věty gramaticky správně, akorát doporučuju pochopit to na jednodušších příkladech.

Re: Re: WOULDxUSED TO

zdravím,

já jsem to pochopil tak, že USED TO je takové víc ve větším, blíže neurčeném hledisku -
I used to draw. Now, I don't.

Není WOULD náhodou, jakože popisuje konkrétnější celky? jako třeba ve vyprávění a tak?
Např:

We USED TO go fishing when I was a small boy. Early in the morning, my father WOULD wake me up ( mám za to, že by šlo i USED TO, ale mi připadá WOULD jako konkretnější USED TO, pokud je to špatně, opravte prosím ), then we WOULD load up the car and drive 20 miles north. After pulling up, we WOULD take all our fishing eqipment out of the car and find a good place for our stools to be installed. Then we WOULD spend hours sitting and watching the surface of the lake.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ailohwirre vložený před 14 lety

Re: Re: WOULDxUSED TO

zdravím,

já jsem to pochopil tak, že USED TO je takové víc ve větším, blíže neurčeném hledisku -
I used to draw. Now, I don't.

Není WOULD náhodou, jakože popisuje konkrétnější celky? jako třeba ve vyprávění a tak?
Např:

We USED TO go fishing when I was a small boy. Early in the morning, my father WOULD wake me up ( mám za to, že by šlo i USED TO, ale mi připadá WOULD jako konkretnější USED TO, pokud je to špatně, opravte prosím ), then we WOULD load up the car and drive 20 miles north. After pulling up, we WOULD take all our fishing eqipment out of the car and find a good place for our stools to be installed. Then we WOULD spend hours sitting and watching the surface of the lake.

Re: Re: Re: WOULDxUSED TO

Jo, takt o dává symysl, nicméně v mnoha případech nebrání nic tomu, aby člověk použil USED TO.

Jak jsem řekl, WOULD se nedá použít pro stavy, a to jsou právě nejčastěji to vaše ‚takové ve větším‘.

Ano, pro vyprávění je lepší používat would.

Re:

Omlouvám se, druhá věta je nesmysl. Nepřečetl jsem si to pořádně. Správně je jen ta první.

Re:

nám jeden učitel dal pomůcku:

pokud prostě vidím nějaký patrný stav člověka a ten stav má počátek v minulosti Např. pokud synek příjde domů a táhnou z něho cigarety:
mamka se ptá: „I can smell cigarettes, have you been smoking?“
„Have you been drinking again?“
nebo, uvidíš známého jako popadá dech a ptáš se : „Have you been running?“ něco z minulosti prostě přetrvává doteď. Nebo dítě se vrátí domů totálně od bahna a ještě s roztrženýma teplákama. mamka se ptá: „What have you been doing?“

Asi určitě jsem trochu pomalejší :-D , ale znamená to tedy, že I USED TO GO můžu používat místo minulého času? Podle těch vět to tak vypadá.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Adela.Trubelikova vložený před 14 lety

Asi určitě jsem trochu pomalejší :-D , ale znamená to tedy, že I USED TO GO můžu používat místo minulého času? Podle těch vět to tak vypadá.

Re:

I WENT = šel jsem, chodil jsem
I USED TO GO = chodil jsem, chodíval jsem (dnes už ale ne)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re:

I WENT = šel jsem, chodil jsem
I USED TO GO = chodil jsem, chodíval jsem (dnes už ale ne)

Re: Re:

Aha, tak to teda znamená, že za go (i used to GO) můžu doplnit jakékoli jiné sloveso a bude to znamenat, že to bylo dřív, ale teď už to není, zatímco u minulého prostého času to stejné sloveso jen v minulém čase bude znamenat že to tak bylo dřív, ale neznamená to, že teĎ už to tak není?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.