Help for English

Minulý průběhový čas (past continuous)

Komentáře k článku: Minulý průběhový čas (past continuous)

ja som uplne tupa s tej angliny boooze ani jeden test som nesprvila nad 60%: ((:oops: :oops: :oops: :?:

Prosim Vás Jakej je rozdíl mezi tim jestli se neco stane nebo se to bude dít :?:

Bezva

Tady je všude tolik užitečných rad, že brzy budu klidně moc jed do Anglie. Děkuji moc :-)

past simple or continuous

Dobrý den,
zajímalo by mne jestli se ve větě (The Jones family were living in America last year.) dal použít minulý čas prostý?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cortes vložený před 14 lety

past simple or continuous

Dobrý den,
zajímalo by mne jestli se ve větě (The Jones family were living in America last year.) dal použít minulý čas prostý?

Re: past simple or continuous

Teoreticky ano, především pokud byste řekl, co se v průběhu jejich pobytu stalo. Pravděpodobnější je ale prostý čas. Prostě říkáte, co bylo loni, žádný průběh není potřeba zdůrazňovat.

Re: Prosím o radu

U všech vět záleží na kontextu, na tom, jak to skutečně bylo.

jak rychle – how fast

dotaz

chápu, jak se tento čas tvoří. Někdy mi není jasné, jak ho použít. Například v této větě u domácího úkolu:
I.....(not see) the match because I … (work).
Nevím mi jasné, kdy který děj probíhal. Možná se to nějak odvíjí od slova „because“, ale nejsem si tím jistá.
Zatím jsem to doplnila takto: I wasn´t seeing the match because I worked. (udělal nějakou práci, když se zápas hrál)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Helazd vložený před 13 lety

dotaz

chápu, jak se tento čas tvoří. Někdy mi není jasné, jak ho použít. Například v této větě u domácího úkolu:
I.....(not see) the match because I … (work).
Nevím mi jasné, kdy který děj probíhal. Možná se to nějak odvíjí od slova „because“, ale nejsem si tím jistá.
Zatím jsem to doplnila takto: I wasn´t seeing the match because I worked. (udělal nějakou práci, když se zápas hrál)

Re: dotaz

Nene, je to přesně naopak.

Neviděl jsem ten zápas, protože jsem v ten okamžik, kdy se zápas konal, právě pracoval.

Tedy zápas proběhl V PRůBĚHU mojí práce.

děkuji

za odpověď. Toho jsem se obávala. :-) Občas se do toho takhle zamotám,doufám, že se v tom časem začnu lépe orientovat.
Jsem ráda, že jsem vaše stránky našla. Jsou bezvadný.

Re:

Připojuji se k těmto díkům

Dobry den,
1) tenhle web je fakt skvelej, moc diky za nej
2) ve cvicebnici anglictiny(zluta A4 od Sarah Graf,Tomas Graf) byla veta „Byl spatny student. Porad propadal u zkousek“ prelozena jako „He was a bad student. He was always failing exams“. Neni mi moc jasne proc je tam min. cas prubehovy. Diky za odpoved.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od VitaW vložený před 13 lety

Dobry den,
1) tenhle web je fakt skvelej, moc diky za nej
2) ve cvicebnici anglictiny(zluta A4 od Sarah Graf,Tomas Graf) byla veta „Byl spatny student. Porad propadal u zkousek“ prelozena jako „He was a bad student. He was always failing exams“. Neni mi moc jasne proc je tam min. cas prubehovy. Diky za odpoved.

Re:

Použití průběhového času s ALWAYS často vyjadřuje nějaké naštvání, kritiku apod.

I'm always forgetting something – FURT na něco zapomínám.
he's always asking me for money – pořád po mě chce peníze

Stejně tak v minulém čase.

Opakování děje

Všecko super, jen mám zmatek v jedné věci – v naší učebnici (Gold) máme, že u opakovaných dějů v minulosti se právě průběhový čas dává! např. tam je: He was appearing on TV every day. A mně to přijde logický, protože to je jakoby „objevoval se“, takže nedokonavé…?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Kejtishka vložený před 13 lety

Opakování děje

Všecko super, jen mám zmatek v jedné věci – v naší učebnici (Gold) máme, že u opakovaných dějů v minulosti se právě průběhový čas dává! např. tam je: He was appearing on TV every day. A mně to přijde logický, protože to je jakoby „objevoval se“, takže nedokonavé…?

Re: Opakování děje

Logické to právě není. Protože když si to posunete do přítomnosti, a řeknete o někom, že se objevuje každý den v televizi, pak tam NEMůŽETE dát přítomný průběhový čas, ale přítomný prostý. Stejně tak je to v minulosti. Stálé, pravidelné a opakující se děje – minulý prostý, právě probíhající děje nebo děje platné jen po přechodnou dobu – průběhový čas.

Jake cas je prosim vhodnejsi pouzit ve vete: „vcera v noci jsem spal pouze 3 hodiny“, prubehovy nebo prosty?

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.