Help for English

Gerundium vs. infinitiv (cvičení) #3

Komentáře k článku: Gerundium vs. infinitiv (cvičení) #3

100% .. ze by konecne?! :-)

Reagovat

Skvělé jen to nějak udělat, aby to v té hlavě zůstalo. Díky za dobrou práci E.K.

pořád se mi to plete a nějak mi to uniká

komentáře

Nejsem první a určitě ani poslední, kdo Vám tímto způsobem poděkuje za úžasné vysvětlení angličtiny. Je to oprsvdu moc fajn a vážím si Vaší práce! Hlavně děkuju za komentáře u odpovědí (proč je to dobře, proč je to špatně). Díky Vám jsem pochopila spoustu věcí v anglické gramatice. Už se „nebifluju“ věty nazpaměť, protože je umím vytvořit sama. :-D Netvrdím, že jsem v testech vždycky stoprocentně úspěšná, ale jde to. Děkuju.

Dobrý den, We stopped ___________ something to eat and drink and then we drove on- proc je správně „TO“ když sloveso STOP je v gerundium? děkuju :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomkas vložený před 7 lety

Dobrý den, We stopped ___________ something to eat and drink and then we drove on- proc je správně „TO“ když sloveso STOP je v gerundium? děkuju :)

Stop sa moze pojit s gerundiom aj infinitivom. V tomto pripade je to stop to, lebo je tu ista naslednost casu – najprv zastavili potom jedli. Iny priklad: He stopped to smoke. Zastavil sa, aby si zafajcil. He stopped smoking. Prestal fajcit. (nadobro)

stop – přestat je s gerundiem. Pokud je za STOP infinitiv, je to účelový infinitiv a nejedná se tedy o VERB PATTERN, Účelový infinitiv může být u každého děje. Dělali jsme COKOLIV PROČ? Aby…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 7 lety

stop – přestat je s gerundiem. Pokud je za STOP infinitiv, je to účelový infinitiv a nejedná se tedy o VERB PATTERN, Účelový infinitiv může být u každého děje. Dělali jsme COKOLIV PROČ? Aby…

We stopped ________ something to eat and drink and then we drove on.

Nemůže tu být “to have” jako že se zastavili na jídlo a pak jeli dál? Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od deliqus vložený před 6 lety

We stopped ________ something to eat and drink and then we drove on.

Nemůže tu být “to have” jako že se zastavili na jídlo a pak jeli dál? Děkuji

Ono tam taky We stopped to have something…má být!

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.