Help for English

Questions: Brad Pitt

Komentáře k článku: Questions: Brad Pitt

 

: )

Bredík je fajn!A ten článek taky: )

Teda to me dalo zabrat :oops:

Dotaz: Proč je univerzita bez členu (otázka č. 4)?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Bolek vložený před 17 lety

Dotaz: Proč je univerzita bez členu (otázka č. 4)?

Re:

go to school – chodit do školy (zš a sš)
go to university/go to college – chodit na vejšku

Tam se členy nepoužívají, leda že byste zdůrazňvali na kterou konkrétní školu chodil. V odpovědi mám už určitý člen, protože odešel z TÉ školy, ale nedokončil UNIVERZITU (obecně univerzitní vzdělání).

Prosím o radu: v otázce č. 6 jsem napsal Who does live with him? Je to možné použít? Nebo to je špatný slovosled…
Dále u 3. otázky jsem napsal Where did their family move? – nejsem si jistý zda-li je možné užít their místo neurč. členu?
Mockrát děkuji za odpověď a upřímně chválím Vaše stránky, které jsou vynikající pomůckou při studiu Aj, vřele je doporučuji i přátelům a dětem ve škole…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od petko vložený před 16 lety

Prosím o radu: v otázce č. 6 jsem napsal Who does live with him? Je to možné použít? Nebo to je špatný slovosled…
Dále u 3. otázky jsem napsal Where did their family move? – nejsem si jistý zda-li je možné užít their místo neurč. členu?
Mockrát děkuji za odpověď a upřímně chválím Vaše stránky, které jsou vynikající pomůckou při studiu Aj, vřele je doporučuji i přátelům a dětem ve škole…

Re:

WHO DOES LIVE WITH HIM je špatně, správně je WHO LIVES WITH HIM – přečtěte si o tom v článku věnovanému otázkám na podmět.

THEIR FAMILY použít lze, otázkou je, o čí rodině mluvíme. O JEJICH rodině, nebo o JEHO rodině?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

WHO DOES LIVE WITH HIM je špatně, správně je WHO LIVES WITH HIM – přečtěte si o tom v článku věnovanému otázkám na podmět.

THEIR FAMILY použít lze, otázkou je, o čí rodině mluvíme. O JEJICH rodině, nebo o JEHO rodině?

Re: Re:

Děkuji

Katekat

Já zjišťuju, že přechod z praxe do teorie je prostě neuskutečnitel­nej..how much did he have…to je podle mě ok…where did they move to by taky mělo být jako dobrá otázka, odpověď to přímo nabízí…Ach jo…Ale Marku neboj, já se nevzdávám :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Katekat vložený před 16 lety

Katekat

Já zjišťuju, že přechod z praxe do teorie je prostě neuskutečnitel­nej..how much did he have…to je podle mě ok…where did they move to by taky mělo být jako dobrá otázka, odpověď to přímo nabízí…Ach jo…Ale Marku neboj, já se nevzdávám :-D

Re: Katekat

Jasně, další správné odpovědi doplním.

sakra…

To byl zase propadák :oops: Jediná dobrá odpověď a ještě k tomu opsaná z diskuze :-(

Člověk si připadá jako pako, když nevytvoří jednoduché otázky dobře- učit se, učit se a učit se;D

tak to byl teda propadák .. až se stydím .. bylo by možné?:
Where did his family moved …
Who is his wife … ??

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lea vložený před 14 lety

tak to byl teda propadák .. až se stydím .. bylo by možné?:
Where did his family moved …
Who is his wife … ??

Re:

DID + MOVED takto nejde, přečtěte si, jak se tvoří otázky v minulém čase.
WHO IS HIS WIFE je otázka velmi nejasná, není z ní patrné, na co se člověk ptá.

5.věta

Dobrý den, může být u páte věty: How many dollars WERE in his pocket when he went to California?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Hatter vložený před 14 lety

5.věta

Dobrý den, může být u páte věty: How many dollars WERE in his pocket when he went to California?

Re: 5.věta

Teoreticky ano, ale prakticky se takto na peníze neptáme. Otázka je KOLIK PENĚZ a ne KOLIK DOLARů.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.