Help for English

Reading: Stratford upon Avon

Komentáře k článku: Reading: Stratford upon Avon

některé části trochu obtížné, př.ta věta s 20 mil.....

clanek super :-D , i kdyz souhlasim s jarugo, ze vetu s 20mil… sem take nerozlousknul :oops:

Re:

SHAKESPEARE -* jak to znáte, je jen ten nejběžnější pravopis. Jeho jméno se píše a psalo ještě cca dvaceti způsoby. SHAKESPERE je druhý nejběžnější pravopis. Mezi dalšími SHAKSPERE, SHAKESPEAR, SHACKSPEAR apod.

Podívejte se na:
shakespeareau­thorship.com/na­me1.html

mam rad otazky na porozumeni textu, protoze mi jdou :shock:

Námitka

U otázky číslo 5 – RSC otevřela menší, intimní divadla, kde herci mohli mluvit přímo s diváky, to je pravda, ale v otázce je, zda mohli DIVÁCI mluvit s HERCI a to pravda není, nebo se pletu?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Stepka.T vložený před 12 lety

Námitka

U otázky číslo 5 – RSC otevřela menší, intimní divadla, kde herci mohli mluvit přímo s diváky, to je pravda, ale v otázce je, zda mohli DIVÁCI mluvit s HERCI a to pravda není, nebo se pletu?

Re: Námitka

No, a není to tak trochu obousměrné?
Když s někým mluvíte, mluvíte vy a oni mluví zpátky, ne?

Fíha… Toho jsem se dost bál a nakonec 90%. Taky jsem se nechal zmást s tím „mluvením s diváky“… Zdálo se mi trochu divný, že by nějakej divák hovořil třeba s Králem Learem během představení, tak jsem si taky myslel, že jenom Oni můžou mluvit k divákům.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ninjer vložený před 11 lety

Fíha… Toho jsem se dost bál a nakonec 90%. Taky jsem se nechal zmást s tím „mluvením s diváky“… Zdálo se mi trochu divný, že by nějakej divák hovořil třeba s Králem Learem během představení, tak jsem si taky myslel, že jenom Oni můžou mluvit k divákům.

Re:

No, je pravda, že ta otázka byla celá taková divná. Nahradil jsem ji jinou, teď už je snad jednoznačná.

Konečně zase jednou za 100 %, ono když je to 50/50, tak to jde snadno. :-)

:)

Tak mám 100% :) Chtěl jsem se jenom zeptat, na jakou úroveň by se tenhle článek posuzoval…

Chodím do druhého ročníku na gymnáziu a rád bych si udělal FCE, ale nevím, jestli na to mám :) Reading je určitě moje nejsilnější stránka, tak jsem se chtěl zeptat, jestli by tam mohlo být něco v téhle úrovni (s čím jsem neměl moc velké problémy)… Díky a přeju hezký den :)

Re:

jo, to jsem v testu taky spletla :c)

Krásný !!

Krásný článek s velikou slovní zásobou :)Miluji tyhle stránky !!!!

Můžu se zeptat na jaké úrovni je tohle reading? Elementary?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Kuba Santik vložený před 3 lety

Můžu se zeptat na jaké úrovni je tohle reading? Elementary?

Pre-intermediate
Když zadáte do vyhledávání název článku, objeví se Vám ve výsledcích vpravo barevně vyznačená úroveň.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.