Help for English

In the City

Komentáře k článku: In the City

 

bus stop

Autobusová zastávka je tu dvakrát.

proc je tu zarazeno (tedy jako slovni zasoba pro mesto)?
bar – tabulka (čokolády), kostka (mýdla)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od blahetal vložený před 15 lety

proc je tu zarazeno (tedy jako slovni zasoba pro mesto)?
bar – tabulka (čokolády), kostka (mýdla)

Re:

Protože BAR je taky hospoda, ale teď předěláváme databázi se slovíčky a tu a tam se něco přepsalo.

subway: skor (uk)- podchod
(us)- metro
underground (uk)- metro

Odkaz na příspěvek Příspěvek od sbun vložený před 14 lety

subway: skor (uk)- podchod
(us)- metro
underground (uk)- metro

Re:

ano, rozlišení na br. a am. angličtinu slovníček má, ale to je v programu Word Manager. Tady na stránkách ej to jen okleštěná verze, ne vše se tedy zobrazuje.

Dobrý den, ve škole při písemce jsem napsala (při popisu cesty) přejdi přes level crossing. No, a bylo mě to podtrhnuto. Ptala jsem se proč, a pí. učitelka: „co to má být?“ Říkám železniční přejezd, a pí.uč. že to nezná.
Já se nová slovíčka učím tady u Vás, moc mě vyhovuje učení se tím testováním. Tak teď nevím, jestli nedělám chybu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od elmera vložený před 12 lety

Dobrý den, ve škole při písemce jsem napsala (při popisu cesty) přejdi přes level crossing. No, a bylo mě to podtrhnuto. Ptala jsem se proč, a pí. učitelka: „co to má být?“ Říkám železniční přejezd, a pí.uč. že to nezná.
Já se nová slovíčka učím tady u Vás, moc mě vyhovuje učení se tím testováním. Tak teď nevím, jestli nedělám chybu.

Re:

No jo, jenže to, že to paní učitelka nezná, neznamená, že to slovo neexistuje.

Mohla se minimálně podívat do slovníku, ale určitě doporučuji otevřít si GOOGLE IMAGES a tam zadat LEVEL CROSSING. Vyskočí vám jednoznačně fotky přejezdů. Neříkám, že to nejde vyjádřit jinak, ale minimálně CROSSING je prostě přejezd a hotovo.

Nebo možná bych to učitelce neukazoval, mohla by si na vás zasednout… To se bohužel stává.

Co poradit. Učte se dál u nás a pokud vám něco učitelka podtrhne, zkuste jí OPATRNĚ ukázat třeba slovník, naše stránky nebo Google images :-)

Nebo se jí prostě zeptejte, jak by přeložila přejezd ona…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 12 lety

Re:

No jo, jenže to, že to paní učitelka nezná, neznamená, že to slovo neexistuje.

Mohla se minimálně podívat do slovníku, ale určitě doporučuji otevřít si GOOGLE IMAGES a tam zadat LEVEL CROSSING. Vyskočí vám jednoznačně fotky přejezdů. Neříkám, že to nejde vyjádřit jinak, ale minimálně CROSSING je prostě přejezd a hotovo.

Nebo možná bych to učitelce neukazoval, mohla by si na vás zasednout… To se bohužel stává.

Co poradit. Učte se dál u nás a pokud vám něco učitelka podtrhne, zkuste jí OPATRNĚ ukázat třeba slovník, naše stránky nebo Google images :-)

Nebo se jí prostě zeptejte, jak by přeložila přejezd ona…

Re: Re:

Jé, chodím sem, a nevšimla jsem si, že jste mi tak rychle odpověděl. Děkuju mnohokrát za vysvětlení a rady.
Povzbuzení od Vás mi moc pomohlo.

Dobrý den,

prohledala jsem celý váš web, ale nikde nevidím doplňující slovíčka k této lekci. Momentálně na kurzu probíráme “In the street” (jděte rovně, zabočte vlevo, třetí odbočka po vaší levici, na kruhovém objezdu první výjezd, vyjděte z domu…). Pokud jen špatně hledám, tak se omlouvám a děkuji za pomoc.

Petra

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petra Amanda Sládečková vložený před 9 lety

Dobrý den,

prohledala jsem celý váš web, ale nikde nevidím doplňující slovíčka k této lekci. Momentálně na kurzu probíráme “In the street” (jděte rovně, zabočte vlevo, třetí odbočka po vaší levici, na kruhovém objezdu první výjezd, vyjděte z domu…). Pokud jen špatně hledám, tak se omlouvám a děkuji za pomoc.

Petra

Mrkněte sem, měla by to být UNIT:

http://www.helpforenglish.cz/…y-mapa-kurzu

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.