Help for English

Minulý čas prostý

Komentáře k článku: Minulý čas prostý (past simple)

 

pomoc!!

mohu se zeptat?? mam větu Where
where you/did you go last night? … co tam mam dat a proč?? dekuju

Where (were you / did you) go last night.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od sleid vložený před 17 lety

Where (were you / did you) go last night.

Re:

Where were you – kde jsi byl
Where did you go – kam jsi šel

dekuju

dekuju moc

:-D Stručně a přesně vysvětleno. Díky, moc mi tento článek pomohl.

Dobry den, chcela by som sa spytat na jednu vetu: aky by bol preklad vety: „Kym sme sa rozpravali, zapadlo slnko.“Boli by tam i nejake ciarky? Ak ano,preco?
Dakujem za radu. Zuzana

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Susann99 vložený před 16 lety

Dobry den, chcela by som sa spytat na jednu vetu: aky by bol preklad vety: „Kym sme sa rozpravali, zapadlo slnko.“Boli by tam i nejake ciarky? Ak ano,preco?
Dakujem za radu. Zuzana

Re:

While we were talking, the sun set. (s čárkou)
nebo:
The sun set while we were talking. (bez čárky)

Dakujem velmi pekne, ale preco tam ta ciarka je? Prave to ma zaujima, kde sa tie ciarky maju pisat. O relative clauses viem , ale toto asi nema nic spolocne s tym. Dakujem velmi pekne. S pozdravom Zuzana :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Susann99 vložený před 16 lety

Dakujem velmi pekne, ale preco tam ta ciarka je? Prave to ma zaujima, kde sa tie ciarky maju pisat. O relative clauses viem , ale toto asi nema nic spolocne s tym. Dakujem velmi pekne. S pozdravom Zuzana :-D

Re:

Tak to se snadno napraví. Přečtěte si můj článek o čárkách v angličtině (hledejte pod interpunkcí v sekci gramatika)

Dakujem velmi pekne :-D

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli se na Vašich stránkách zabýváte problematikou vazeb used to a I´m used to. Pod jakým heslem to najdu. Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Sabina vložený před 16 lety

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli se na Vašich stránkách zabýváte problematikou vazeb used to a I´m used to. Pod jakým heslem to najdu. Děkuji

Re:

Je zde článek s názvem „Co znamená USED TO“ – použijte např. rozšířené vyhledávání a hledejte v titulcích článků heslo ‚used‘.

Časy mi dělají veliké problémy…můžete mi prosím poradit?
Nepravidelná slovesa v minulém čase chápu,(dává se tam druhá forma z tabulky, -ed již se nepřidává) ale co ten třetí tvar- příčestí minulé? Vůbec nevím co to je.
Také nevím rozdíl mezi was a were – kdy se které používá? Myslela jsem že were je pro množné, ale vy tu máte v diskusi „Where were you – kde jsi byl“.

Re:

minulé příčestí se používá např. v trpném rodě – byl probuzen – WAS WOKEN UP nebo v dokonavých časech (anpř. předpřítomném). K tomu ale jistě dojdete.

Sloveso BÝT má v minulosti dva tvary – WAS a WERE.
I WAS, YOU WERE, HE/SHE/IT WAS, WE WERE, YOU WERE, THEY WERE.

děkuji :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.