Help for English

Test: DESPITE, ALTHOUGH, HOWEVER

Komentáře k článku: Test: DESPITE, ALTHOUGH, HOWEVER

 

Ramonis

Sakra 90 i když nevim, jak je to možný :--D Všechno jsem věděl :shock:

hmmm

:idea: docela poučný, ta 7 a 9 mě zmátla… :shock:

já měla 90,ta jedna chybná mě mrzí

prekvapenej

hehe, tuhle problematiku sem si testnul poprve, nikdy pred tim sem ani o tom nic necetl a hle, osm z deseti :-)

90%, díky za vysvětlení, docela jsem v tom lítala a teď je to super…

Nedavno jsem se to ucil a presto jsem to dotahl jen na 70%

Nooooo

to zdá se umim… STO… miluju když mám všecko správně:))

Čau,
Jak je to s tím BUT na začátku věty? V devítce se objevuje a jsem z toho teď trochu zmatená. Dík

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Saxana vložený před 17 lety

Čau,
Jak je to s tím BUT na začátku věty? V devítce se objevuje a jsem z toho teď trochu zmatená. Dík

Re:

BUT na začátku věty je zcela běžné, především v mluvené angličtině. Ve formální a psané angličtině je dobré se tomu vyhnout, např. pomocí slova HOWEVER.

Even if

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak by zněla 7. věta, pokud bych chtěl použít EVEN IF, tedy podmínkovou větu – … i kdyby neprošel zkouškou, stále by mohl kurz absolvovat.
Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 16 lety

Even if

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak by zněla 7. věta, pokud bych chtěl použít EVEN IF, tedy podmínkovou větu – … i kdyby neprošel zkouškou, stále by mohl kurz absolvovat.
Děkuji

Re: Even if

EVEN IF he failed – i kdyby ji neprošel (ale on ji snad projde), HE COULD still – mohl by stejně…

Sice 80%, ale mám v tom nějaký zmatek :?

lolut

Další z mnoha testu urovně intermate…

100 % :) Vím, že bych tuto gramatiku měl dávno vědět, ale tyhle jsem se právě vždycky bál. Už ji umím.

90% bez precteni clanku (na to se ted chystam), povazuji za uspech :-)
Takze by slo „Despite being sick, I managed to make the radio work.“? = Prestoze jsem byl nemocny,povedlo se mi to radio spravit.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.