Help for English

Use of English #51

Komentáře k článku: Use of English 51

 

Mám 100% :-D

taky 70% ;) btw: ve dvojce by měla být ta poslední možnost: „RecogniZe“, nebo se pletu?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od bubersson vložený před 17 lety

taky 70% ;) btw: ve dvojce by měla být ta poslední možnost: „RecogniZe“, nebo se pletu?

Re:

pletete se :D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od bubersson vložený před 17 lety

taky 70% ;) btw: ve dvojce by měla být ta poslední možnost: „RecogniZe“, nebo se pletu?

Re:

recognise i recognize jsou správné možnosti. V současné britské angličtině se používá S

njn

:? tak taky 70 …

Diky za test :-)

vyborny test,dik moc jen tak dal

Re: barko

Ne, nejsou to synonyma, nelze je libovolně zaměňovat. Ve vysvětlení možnosti IDENTIFY je napsáno, proč to nelze zaměnit.

mela jsem sice jen jednu chybku nekde jinde nez na to, na co se chci zeptat… stale mi vrta hlavou vazba „it´s time ..“ proc se za to it´s time dava minulej cas.Znamena to opravdu jen vyjadreni „opravdu nejvyšší čas abychom šli“ – " it´s time we went" .. protože ja tuhle frazi do ted pouzivala s „it´s time to go“ – „it´s time to say“ – posloucham casto rozhovory s Madonnou a prozatim vsude od ni slychavam „it´s time to…“ tak nevim :?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od gambler_cz vložený před 17 lety

mela jsem sice jen jednu chybku nekde jinde nez na to, na co se chci zeptat… stale mi vrta hlavou vazba „it´s time ..“ proc se za to it´s time dava minulej cas.Znamena to opravdu jen vyjadreni „opravdu nejvyšší čas abychom šli“ – " it´s time we went" .. protože ja tuhle frazi do ted pouzivala s „it´s time to go“ – „it´s time to say“ – posloucham casto rozhovory s Madonnou a prozatim vsude od ni slychavam „it´s time to…“ tak nevim :?

Re:

Tady by ‚TIME TO GO‘ bylo v pořádku. Ta možnost tu ale není.

Re: Re: Re: Re:

Ano, viz můj článek o přípustkových větách…

on/in time bylo těžký :?

He may have seen = he might have seen ??

:?:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od terez* vložený před 16 lety

He may have seen = he might have seen ??

:?:

Re: He may have seen = he might have seen ??

ano, víceméně. MAY HAVE je trošičku jistější než MIGHT HAVE.

Re: Re: Re: Re:

Když nebude mít čas, tak holt neodpoví, no… Kdo nic nedělá, nic nezkazí, ne?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.