Help for English

Use of English #53

Komentáře k článku: Use of English 53

 

.

Dobrý den, já bych se chtěl zeptat na tu první větu, protože já sem jí pochopil tak, že někdo řekl v přítomnosti: „I will not go on because I have already been tired.“ jako že už je nějakou chvíli unavenej ta unava bude pokračovat, a proto nikam nepujde a tedy pak sem odvodil, že to posunutí času by mělo být „He said he wouldn´t go on because he had already been tired.“ Myslíte, že by to šlo takhle použít?
Pak v 6.větě mi nepřišlo z toho textu moc jasný, jestli mam dát work out nebo find out, sice každý znamená něco jinýho, ale smysl ta věta dává s obojim.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cortes vložený před 17 lety

.

Dobrý den, já bych se chtěl zeptat na tu první větu, protože já sem jí pochopil tak, že někdo řekl v přítomnosti: „I will not go on because I have already been tired.“ jako že už je nějakou chvíli unavenej ta unava bude pokračovat, a proto nikam nepujde a tedy pak sem odvodil, že to posunutí času by mělo být „He said he wouldn´t go on because he had already been tired.“ Myslíte, že by to šlo takhle použít?
Pak v 6.větě mi nepřišlo z toho textu moc jasný, jestli mam dát work out nebo find out, sice každý znamená něco jinýho, ale smysl ta věta dává s obojim.

Re: 6. věta

I ja jsem nevedel, kterou z moznosti vybrat u 6. vety, podle me v danem kontextu by mohl byt jak „find out“, tak i „work out“…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cortes vložený před 17 lety

.

Dobrý den, já bych se chtěl zeptat na tu první větu, protože já sem jí pochopil tak, že někdo řekl v přítomnosti: „I will not go on because I have already been tired.“ jako že už je nějakou chvíli unavenej ta unava bude pokračovat, a proto nikam nepujde a tedy pak sem odvodil, že to posunutí času by mělo být „He said he wouldn´t go on because he had already been tired.“ Myslíte, že by to šlo takhle použít?
Pak v 6.větě mi nepřišlo z toho textu moc jasný, jestli mam dát work out nebo find out, sice každý znamená něco jinýho, ale smysl ta věta dává s obojim.

Re: .

Jenže je hned nesprávný váš první předpoklad. V přítomnosti neřeknete ‚because I have been tired‘ ale ‚BECAUSE I AM ALREADY TIRED‘.

Co podle vás znamená ‚find out the problem‘?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re: .

Jenže je hned nesprávný váš první předpoklad. V přítomnosti neřeknete ‚because I have been tired‘ ale ‚BECAUSE I AM ALREADY TIRED‘.

Co podle vás znamená ‚find out the problem‘?

Re: Re: .

Já jsem tu taky zvolila „find out“ a uvažovala jsem tak, že má třeba něco porouchaného a hledá, „kde je problém“ a sám to nemůže najít.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od cetverka vložený před 17 lety

Re: Re: .

Já jsem tu taky zvolila „find out“ a uvažovala jsem tak, že má třeba něco porouchaného a hledá, „kde je problém“ a sám to nemůže najít.

Re: Re: Re: .

To by bylo ale ne FIND OUT THE PROBLEM, ale třeba jen FIND THE PROBLEM nebo FIND OUT WHERE THE PROBLEM IS. Samotné ‚find out the problem‘ nedává smysl.

welcome in and to

Dobry den,
Chtel bych se zeptat na rozdil mezi welcome to a welcome in. Zjistil jsem jen podle googlu, ze welcome in se pouziva mnohokrat mene. Jinak sem po tom patral a napadlo me, ze welcome in by se mohlo pouzivat
s mesty a staty. Je tomu opravdu tak?
Predem diky za odpoved

Odkaz na příspěvek Příspěvek od HoogerBooger vložený před 17 lety

welcome in and to

Dobry den,
Chtel bych se zeptat na rozdil mezi welcome to a welcome in. Zjistil jsem jen podle googlu, ze welcome in se pouziva mnohokrat mene. Jinak sem po tom patral a napadlo me, ze welcome in by se mohlo pouzivat
s mesty a staty. Je tomu opravdu tak?
Predem diky za odpoved

Re: welcome in and to

Když někoho vítáte kdekoliv, řeknete WELCOME TO.
WELCOME IN je snad přípustné pouze jako přídavné jméno, tedy být VÍTANÝ někde – YOU ARE NOT WELCOME IN MY HOUSE.
Ale: Welcome to my house!

google

Možná byste neměli odpovědi hledat na google, ale ve své hlavě.

tramtada

3 chybky – to ještě jde:)

jsem zhruba v půlce testů use of english a můžu už směle prohlásit že neumím frázová slovesa, prostě pokaždé tipnu špatnou možnost…achjo

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.