Help for English

Slovesné tvary

Komentáře k článku: Slovesné tvary

 

prosím…

nikde jsem k tomuto nenašla nějaký přehled toho kdy se musí dávat sloveso s -ing a kde infinitiv atd… docela by se to šiklo… ale je dost možný že jsem jenom špatně hledala… díky…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ivča, Ivuš..... to je různý... vložený před 16 lety

prosím…

nikde jsem k tomuto nenašla nějaký přehled toho kdy se musí dávat sloveso s -ing a kde infinitiv atd… docela by se to šiklo… ale je dost možný že jsem jenom špatně hledala… díky…

Re: prosím…

V rozšířeném vyhledávání zadejte vyhledat slovo ‚gerundium‘ v titulku článků. Najdete několik testů a článků, kde se o tom mluví. Havně si přečtěte ten gramatický článek o to, co to je gerundium a kdy se používá.

Jenom drobnost…

Dobrý večer, mám jenom maličkost… u první otázky je vysvětlení:
‚se slovesem GO se pojí infinitiv s TO‘. Asi má být: ‚se slovesem WANT…‘. To však nemění nic na tom, že jsou tyto stránky úžasné a nezbývá nic jiného, než smeknout.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petra vložený před 16 lety

Jenom drobnost…

Dobrý večer, mám jenom maličkost… u první otázky je vysvětlení:
‚se slovesem GO se pojí infinitiv s TO‘. Asi má být: ‚se slovesem WANT…‘. To však nemění nic na tom, že jsou tyto stránky úžasné a nezbývá nic jiného, než smeknout.

Re: Jenom drobnost…

Opraveno. Díky.

Míša

juchu, mám to taky poprvé úplně dobře:)

100%! :-D

také 100%, tohle mě vždycky jde dobře, ostatní testy na 100% většinou nemám :-)

Re: Jak je to správně?

Naše učitelka, kterou jsem kdysi měl říkala zase /Jukrajina/ world byl u ní velt a perfect byl perfikt, kromě té jukrajiny to možná nezní tak strašně, ale jak to říkala tak to hrozně zdůrazňovala :-D no a říkala, že měla jedničku z fonetiky :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.