Help for English

Frázová slovesa se slovesem LOOK

Komentáře k článku: Frázová slovesa se slovesem LOOK

 

get a look

Zdravím.

Nevím, jestli to patří do této diskuze , ale nevíte co znamenají věty jako „She's got the look“, „You got a look“ apd.? překlady ,co jsem zatím našel ,jako „Ona má pohled“ , se mi nějak nezdají.

Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Brok vložený před 14 lety

get a look

Zdravím.

Nevím, jestli to patří do této diskuze , ale nevíte co znamenají věty jako „She's got the look“, „You got a look“ apd.? překlady ,co jsem zatím našel ,jako „Ona má pohled“ , se mi nějak nezdají.

Děkuji

Re: get a look

SHE GOT THE LOOK je zkrácené hovorové SHE HAS GOT THE LOOK, a je to spíše výraz ve tváři, nebo to, jak člověk vypadá.

She's got the look. je tedy ‚Mát ten výraz ve tváři‘.
Jaký výraz, to by mělo být patrné z kontextu.

hledat

Zdravím.

Je nějaký rozdíl mezi look for, příp. look up a search?

Děkuji, R.

Re: hledat

je to v článku přece napsané.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: hledat

je to v článku přece napsané.

Re: Re: hledat

Já tam sice o search nikde zmínku nevidím, ale i tak děkuji :)

look

je spravně věta Do you want to look at my photos?? Moc díky za odpověď

Dobrý den, prosím o ujasnění u slovesa look forward to, zda-li je pravda, že to look forward to se používá spíše ve formálním styku zejména v dopisech a to be looking forward to v hovorové řeči…nebo je to úplně jedno??? Díky za odpověď…

Prosím jaký je rozdíl mezi look for, seek a search? Hledal jsem a četl, že seek je zastaralé a knižní a search je spíše prohledávat (často ve spojení s policií). Je to tedy tak? Resp.do formálního článku bych asi měl použít seek namísto look for..? A ještě malá věc k už tak výbornému přehledu; docela by mě zajímali i rozdíly mezi skoro synonymy (např.look into – examine, nebo look for a search výše). (pozn.rozhodně se nechci obejít bez FS, ale spíše vědět, kdy je co lepší použít :))

Díky moc. Kuba

zdravím.. chtěla bych se zeptat jaký je rozdíl mezi slovesy search a look for :)

SEARCH – prohledat něco, např. SEARCH THE ROOM.
LOOK FOR – hledat něco, např. LOOK FOR THE KEYS.

Místo LOOK FOR se dá použít i SEARCH FOR. Tedy bylo by SEARCH THE ROOM (prohledat pokoj) ale SEARCH FOR THE KEYS (hledat klíčeú

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.