Help for English

Frázová slovesa se slovesem LOOK

Komentáře k článku: Frázová slovesa se slovesem LOOK

get a look

Zdravím.

Nevím, jestli to patří do této diskuze , ale nevíte co znamenají věty jako „She's got the look“, „You got a look“ apd.? překlady ,co jsem zatím našel ,jako „Ona má pohled“ , se mi nějak nezdají.

Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Brok vložený před 12 lety

get a look

Zdravím.

Nevím, jestli to patří do této diskuze , ale nevíte co znamenají věty jako „She's got the look“, „You got a look“ apd.? překlady ,co jsem zatím našel ,jako „Ona má pohled“ , se mi nějak nezdají.

Děkuji

Re: get a look

SHE GOT THE LOOK je zkrácené hovorové SHE HAS GOT THE LOOK, a je to spíše výraz ve tváři, nebo to, jak člověk vypadá.

She's got the look. je tedy ‚Mát ten výraz ve tváři‘.
Jaký výraz, to by mělo být patrné z kontextu.

hledat

Zdravím.

Je nějaký rozdíl mezi look for, příp. look up a search?

Děkuji, R.

Re: hledat

je to v článku přece napsané.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Re: hledat

je to v článku přece napsané.

Re: Re: hledat

Já tam sice o search nikde zmínku nevidím, ale i tak děkuji :)

look

je spravně věta Do you want to look at my photos?? Moc díky za odpověď

Dobrý den, prosím o ujasnění u slovesa look forward to, zda-li je pravda, že to look forward to se používá spíše ve formálním styku zejména v dopisech a to be looking forward to v hovorové řeči…nebo je to úplně jedno??? Díky za odpověď…

Prosím jaký je rozdíl mezi look for, seek a search? Hledal jsem a četl, že seek je zastaralé a knižní a search je spíše prohledávat (často ve spojení s policií). Je to tedy tak? Resp.do formálního článku bych asi měl použít seek namísto look for..? A ještě malá věc k už tak výbornému přehledu; docela by mě zajímali i rozdíly mezi skoro synonymy (např.look into – examine, nebo look for a search výše). (pozn.rozhodně se nechci obejít bez FS, ale spíše vědět, kdy je co lepší použít :))

Díky moc. Kuba

zdravím.. chtěla bych se zeptat jaký je rozdíl mezi slovesy search a look for :)

SEARCH – prohledat něco, např. SEARCH THE ROOM.
LOOK FOR – hledat něco, např. LOOK FOR THE KEYS.

Místo LOOK FOR se dá použít i SEARCH FOR. Tedy bylo by SEARCH THE ROOM (prohledat pokoj) ale SEARCH FOR THE KEYS (hledat klíčeú

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.