Help for English

Minulý a předminulý čas #1

Komentáře k článku: Minulý a předminulý čas 1

 

100%,uvidíme zejtra..

kdybych neměla problém s překladem a tedy i pointou vět tak je to jednoduché :oops:

Re: Re:

A mohl by tu být použitý i předpřítomný čas? (vím, že není v nabídce, jen teoreticky :-) ) I have just had dinner – právě jsem povečeřel … Jak by se v té větě s předminulým časem přeložilo to „just“? Znám jen význam „jenom“ a „právě“. Moc díky!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od matule vložený před 13 lety

Re: Re:

A mohl by tu být použitý i předpřítomný čas? (vím, že není v nabídce, jen teoreticky :-) ) I have just had dinner – právě jsem povečeřel … Jak by se v té větě s předminulým časem přeložilo to „just“? Znám jen význam „jenom“ a „právě“. Moc díky!

Re: Re: Re:

Předpřítomný v žádném případě nemůže být ve větě v minulosti. HE HAD JUST HAD DINNER – právě/zrovna dovečeřel

Vážně jsem dosáhla stoprocentní úspěšnosti? :-O Jsem docela překvapená. Na střední škole jsem s tím dost bojovala.

dotaz

Ahoj,
I was late, so when I arrived at the station, the train _________ Mohl bych si říct, že vlak odjel předtím než jsem přišel, proto se da dát předminulý čas? diky. Super stránky :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomkas vložený před 12 lety

dotaz

Ahoj,
I was late, so when I arrived at the station, the train _________ Mohl bych si říct, že vlak odjel předtím než jsem přišel, proto se da dát předminulý čas? diky. Super stránky :)

Re: dotaz

ano

opět dotaz :)

As we were standing on the platform, it _________ to rain.
A-Started
B-Had started
Mám dát A „started“? když je minulý průběhový tak dát prostý čas?
Začalo, když jsme čekali. Déšť zasáhl do čekáni. Je to tak ok? :)diky :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomkas vložený před 12 lety

opět dotaz :)

As we were standing on the platform, it _________ to rain.
A-Started
B-Had started
Mám dát A „started“? když je minulý průběhový tak dát prostý čas?
Začalo, když jsme čekali. Déšť zasáhl do čekáni. Je to tak ok? :)diky :)

Re: opět dotaz :)

ano

Bomba, slysel sem toho o tech casech vzdycky spoustu a cetl jsem toho i spoustu ale z tech vasich stranek mi to dava nejvic smysl…

supr a diku dik

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.