Help for English

Popis lidí

Komentáře k článku: Popis lidí

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od marcy vložený před 16 lety

like

neviem ci je to spravne, ale mohlo by tu byt rozlisenie: What likes she?, alebo ma byt What does she like? (co ma rada?) a What's she like? (aka je?)

Re: like

WHAT LIKES SHE je špatně. Správně je WHAT DOES SHE LIKE (co má ráda?) a nebo WHAT'S SHE LIKE (jaká je? jak vypadá?)

Re: chyba

nerozumím otázce.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Gold_fish
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: chyba

nerozumím otázce.

Re: Re: chyba

Rekl bych, ze ten dotaz plyne z toho, ze dotycny nevedel, ze She's je zkracenina tvaru She has.

Re: sestřička

I LIKE EXERCISE AND WORKING WITH PEOPLE, I'M VERY PATIENT AND QUICK TO LEARN NEW THINGS.

Pretty

Píšete, že „pretty“ se používá pouze u žen. Ve slovníku to ovšem pojíte s mužským rodem :) Co je tedy správně?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od A.lada vložený před 13 lety

Pretty

Píšete, že „pretty“ se používá pouze u žen. Ve slovníku to ovšem pojíte s mužským rodem :) Co je tedy správně?

Re: Pretty

A když má ta žena třeba pěkný nos? Tak to přeci musíte přeložit mužským rodem. Když napíšu, že se to týká žen, přeci neznamená, že přídavné jméno nemůže být v mužském rodě.

Navíc, slovníky jsou psány vždy tak, že podstatná jména jsou v prvním pádě, slovesa jsou v infinitivu a přídavná jména jsou v mužském rodě.

Můžete tak najít třeba i slovo ‚těhotný‘, i když pro muže je gravidita nemožná. Ale co třeba těhotný vzhled? To už přeci jde.

Překlep

Jen upozorňuji na překlep. Máte tam:
Před postatným jménem budou právě v tomto pořadí.

Skvělé stránky. Děkuji za ně.

Re: is

HE'S může znamenat HE IS nebo HE HAS.

Pokud ale za HE'S následuje GOT, pak může jít jedině o HE HAS.

HE'S GOT = HE HAS GOT

A navíc, HE IS blue eyes = on JE modré oči, což je přece nesmysl…

Dvě otázky: takže na otázku What is she like? mám odpovědět charakter, nebo vzhled? Doteď jsem měl za to, že charakter, ža na vzhled by se zeptal What does she look like?

a ještě, na tričku jednoho kulturisty jsem viděl nápis I SEE LITTLE PEOPLE. Zaujalo mě to, protože jsem myslel, že small zaměnit s little nejde ve smyslu výšky lidí. A nebo se pletu? A nebo se nepletu a je to myšleno obecně, že ti lidi jsou něco jako tygr a rys? :D prostě velcí, prostě malí? Děkuji předem za odpověď. :)

Dvě otázky: takže na otázku What is she like? mám odpovědět charakter, nebo vzhled? Doteď jsem měl za to, že charakter, ža na vzhled by se zeptal What does she look like?

Tou otázkou septáš na oboje: vzhled+vlastnos­ti/charakter, prostě celkově Jaká je + jak vypadá.

a ještě, na tričku jednoho kulturisty jsem viděl nápis I SEE LITTLE PEOPLE. Zaujalo mě to, protože jsem myslel, že small zaměnit s little nejde ve smyslu výšky lidí. A nebo se pletu? A nebo se nepletu a je to myšleno obecně, že ti lidi jsou něco jako tygr a rys? prostě velcí, prostě malí? Děkuji předem za odpověď.

Tady si netroufám říct, možná půjde o nějaký soukromý vtípek kulturistů. Napadá mě jedině, že nositel trička je citlivý (protože si všímá těch mrňousků a houžviček), ale to je jen odhad.

Dobrý den, prosím Vás, proč ve větě She´s got short blond hair není člen neurčitý a u věty Gandalf has got a long grey beard ano? Děkuji za odpověď. Nějak si to nedokážu odůvodnit…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Katka vložený před 10 lety

Dobrý den, prosím Vás, proč ve větě She´s got short blond hair není člen neurčitý a u věty Gandalf has got a long grey beard ano? Děkuji za odpověď. Nějak si to nedokážu odůvodnit…

hair může být jak “vlasy” – potom je to nepočitatelné, čili žádný neurčitý člen; nebo to může být “vlas, chlup”, potom je to počitatelné, se členem.

beard: slovník sice uvádí, že je toto slovo jak počitatelné, tak nepočitatelné, ovšem obecně se považuje převážně za počitatelné (= není mnoho příkladů, kdy by se objevovalo toto slovo bez neurčitého členu), proto tam ten člen je

Používá se otázka What is he like? pouze na lidi, nebo lze použít i obecněji? Lze použít například What is your dog like? Mohu se zeptat What do your a new car look like? Přijde mi to takové divné:-) Mám kamaráda z Filipín. Mohu se zeptat What is Philippines like? Děkuji za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Kiwivena vložený před 10 lety

Používá se otázka What is he like? pouze na lidi, nebo lze použít i obecněji? Lze použít například What is your dog like? Mohu se zeptat What do your a new car look like? Přijde mi to takové divné:-) Mám kamaráda z Filipín. Mohu se zeptat What is Philippines like? Děkuji za odpověď

A náš článek jste četl(a)?

Nicméně si dejte pozor na mnohem základnější gramatiku než je sojení “what like”:

What do does your a new car look like?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 10 lety

A náš článek jste četl(a)?

Nicméně si dejte pozor na mnohem základnější gramatiku než je sojení “what like”:

What do does your a new car look like?

Omlouvám se za dotaz, o článku jsem nevěděl, jedu teprve kurz pro začátečníky postupně.8-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.