Help for English

Sloveso BÝT #1

Komentáře k článku: Sloveso BÝT #1

báječné

Velmi lituji, že jsem neměla podobného učitele, jako jste vy. Ti moji, totiž zapříčinilo to, že mi při slově angličtina naskočila husí kůže.:? To ale vaše strány radikálně změnily. Škoda jen, že takových podobných stránek není víc i na jiné jazyky. Zcela zaslouženě Vám patří můj velký dík.

dotaz

mohu malý dotaz naprostého laika? :oops: že se osobní zájméno já píše vždy velkým písmenem chápu,je to myšleno na všechny osoby?Asi ano,jen se ujišťuji jsem totiž samouk a nemá mne kdo opravovat,děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od rebelka.pet vložený před 13 lety

dotaz

mohu malý dotaz naprostého laika? :oops: že se osobní zájméno já píše vždy velkým písmenem chápu,je to myšleno na všechny osoby?Asi ano,jen se ujišťuji jsem totiž samouk a nemá mne kdo opravovat,děkuji

Re: dotaz

osobní zájmeno JÁ je jen v první osobě jednotného čísla. Ostatní osoby mají jiná zájmena. :-) Ta se píšou s malým písmenem.

Děkuji trochu jsem byla zmatená,omlouvám se za nelogický dotaz. :oops: :oops: :oops: :oops:

Zdravím,mám dotaz.Když jako začátečník jdu na mapu kurzu a začnu touto stránkou,nebylo by možné dát odkaz nebo dovysvětlit hned například některé věci jako zde neurčitý člen an,který se používá u slov začínající na písmena tuším u samohlásek a,e,i,o,u.Jako začátečník tam vydím před slovem neurčitý člen „a“ a pak najednou „am“ takže je uplný začátečník zmatený. Díky

Omlouvám se „an“

Odkaz na příspěvek Příspěvek od maj7 vložený před 13 lety

Zdravím,mám dotaz.Když jako začátečník jdu na mapu kurzu a začnu touto stránkou,nebylo by možné dát odkaz nebo dovysvětlit hned například některé věci jako zde neurčitý člen an,který se používá u slov začínající na písmena tuším u samohlásek a,e,i,o,u.Jako začátečník tam vydím před slovem neurčitý člen „a“ a pak najednou „am“ takže je uplný začátečník zmatený. Díky

Re:

Stačí se podívat na další lekci (zaměstnání), tam je to vysvětlené.

dělám to správně??

Dobrý den, včera jsem objevila tyto stránky – jsou bombastické. V aj jsem začátečník, a chtěla bych docílit toho, abych třeba na dovolené nevypadala jak „vesnický jelito“ a dokázala se domluvit. Na netu jsem objevila „chytrá slovíčka“ jsou to slovíčka na kartičkách – jako pexeso (základní slovní zásoba,rozšířená a nepravidelná slovesa) Začla jsem těmito slovíčkama. K dnešku jich umím okolo 300. Slovíčka přes i přes net odposlouchávám, takže se snažím i správně vyslovovat.Teď postupně procházím váš kurz pro začátečníky. Dělám to správně?? Nebo mám změnit taktiku? Každý den se naučím okolo 10 slovíček, které umím na 100% odložím, které ne, tak je nechám na další den a opět doplním do deseti.

Angličtina pro začátečníky

Jsem absolutní začátečník po padesátce,samouk.
Pro mne je to perfektní.

poděkování

Děkuji tvůrcům těchto www stránek, díky Vám.
S pozdravem
Lenka :-)

Zacatecnik

Dobry den,tak jsem vyjel do Londonu a rikal jsem si,ze to s reci nejak pujde,omyl. Ted jsem dostal info na Vase str.,myslim,ze jsou skvele,obdivuji jak to vse muzete stihat,opravdu smekam pred lidma,kteri se snazi pomoct a nic za to nechtej[materi­alne]. good luck

j

nevíte co to znamená you'll
asi to bude něco jako vy, ty jenže co tam dělají ty dvě ll :shock: ?
THX

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jirka.11 vložený před 12 lety

j

nevíte co to znamená you'll
asi to bude něco jako vy, ty jenže co tam dělají ty dvě ll :shock: ?
THX

Re: j

je to zkrácené YOU WILL, tedy budoucí čas.

Ahojte som začiatočníčka a neviem ako je najlepšie začať. Koľko slov sa mám učiť denne aby som nebola stále na začiatku. Začať slovesom byť? A čo potom. Asi mám v tom zmätok. Poraďte prosím. Dik

Re:

Klikněte na mapu kurzu (odkaz nahoře na stránce). Ta mapa je tam proto.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.