Help for English

Cvičení: MUCH, MANY, A LOT

Komentáře k článku: Cvičení: MUCH, MANY, A LOT

 

100% díky za další dobrý testík.

super az na jednu chybicku dakujem :-D

70% úspěšnosti :? ale chybama se člověk učí takže jsem za ty chyby i ráda :-D Díky za další hezký testík

100%

:-D :-D lehkiiiiiii

„Thanks for walking me home“ znamena „diky za doprovodeni domu“?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

„Thanks for walking me home“ znamena „diky za doprovodeni domu“?

Re:

Ano, jednoduše ‚Díky za doprovod‘

seeing sb. home

Dobrý den, prosím bylo by možné v 7. větu namísto Thanks for walking me home, … přeformulovat na Thanks for seeing me home, …? Totiž někde jsem se dočetl, že sloveso see se ve významu doprovodit dá použít v průběhovém čase.
Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 16 lety

seeing sb. home

Dobrý den, prosím bylo by možné v 7. větu namísto Thanks for walking me home, … přeformulovat na Thanks for seeing me home, …? Totiž někde jsem se dočetl, že sloveso see se ve významu doprovodit dá použít v průběhovém čase.
Děkuji.

Re: seeing sb. home

Tady se ale nejedná o průběhový čas ale o gerundium, a jako gerundium lze použít i slovesa, která se v průběhových časech nepoužívají – believing, knowing, hearing, trusting, needing…

Co se tohoto významu SEE týče, ano, SEE také znamená doprovodit někoho někam. A ano, SEE v tomto významu se používá jako dynamické sloveso, tedy šlo by použít v průběhovém čase.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: seeing sb. home

Tady se ale nejedná o průběhový čas ale o gerundium, a jako gerundium lze použít i slovesa, která se v průběhových časech nepoužívají – believing, knowing, hearing, trusting, needing…

Co se tohoto významu SEE týče, ano, SEE také znamená doprovodit někoho někam. A ano, SEE v tomto významu se používá jako dynamické sloveso, tedy šlo by použít v průběhovém čase.

Re: Re: seeing sb. home

Díky moc za odpověď.
Hned poté, jak jsem odeslal svůj příspěvek, mi došlo, že jde o něco docela jiného. Příště si zkusím svoji připomínku důkladněji promyslet.
(Nicméně možná byste mohl do pár testů tento jev (s dynamickým významem sloves smyslového vnímání) „propašovat“ :-), ať se to studentům tu a tam připomene.)
Ještě jednou děkuji.

:-) za 100%

Re: …

protože PEOPLE je počitatelné podstatné jméno v množném čísle (two people, five people, a hundred people… many people)

MONEY je nepočitatelné podstatné jméno v jednotném čísle, nejde říct MANY MONEY stejně jako nejde říct česky ‚mnoho sněhů‘ či ‚mnoho smíchů‘

jupi

Konečně 100% :-D

Re: Re: Re: …

Je to podstatné jméno nepočitatelné, takže samozřejmě vždycky s IS.

Re: dotaz

BE + min. příčestí (3. tvar sloves) se používá jako trpný rod.

BE GONE je ale vazba, která znamená ‚být pryč‘.

I wanted to talk to them but they were gone. – Chtěl jsem s nimi mluvit, ale už byli pryč.

Where's my wallet? It was here but now it's gone! – Kde mám peněženku? Byla tady, ale teď je pryč!

100%

Wow good stranka :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.