Help for English

Concord - shoda přísudku s podmětem #1

Komentáře k článku: Shoda přísudku s podmětem (cvičení 1)

 

Re: 2. otázka

Zvláštní. Na požadovaný výraz „were a lot of people“ mi google najde 121 000, zatímco „was a lot of people“ jen 9 930.

Geek

Můžu si slovo geek přeložit jako pošuk? Díky

Neither

Jo a ještě u 8. Je nějaký rozdíl, kdybych použil neither nebo none? Ještě jednou díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Přemet vložený před 16 lety

Geek

Můžu si slovo geek přeložit jako pošuk? Díky

Re: Geek

Jistě.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Přemet vložený před 16 lety

Neither

Jo a ještě u 8. Je nějaký rozdíl, kdybych použil neither nebo none? Ještě jednou díky

Re: Neither

NONE tady v této větě použít nejde. Ale jinak by to bylo gramaticky stejné, to ano.

:)

supr, 100%:)

dobrý den, bylo by možné udělat na concord nějaký článek…popřípadě k tomu přidat pluralia a singularia tantum?děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Rena.drda vložený před 15 lety

dobrý den, bylo by možné udělat na concord nějaký článek…popřípadě k tomu přidat pluralia a singularia tantum?děkuji

Re:

Ano, jistě. Jde jen o to, kdy se k tomu dostanu. :-) Díky ale za námět.

mam otazecku;]

Je spravna veta…it is the trees i was telling you the stroty about?

Tak tohle nebylo napoprvé jako Pája! :oops: Jdu se stydět a hledat oč tu běží…

vazba there is

Prosím vás a když mám vazbu there is ve které jsou dvě věci spojené spojkou and, tak je tam použito IS, nebo ARE?

Třeba: There is/are an apple and a pear.

Za ten článek o tom bych se znovu rád přimluvil. :-)

Děkuji za odpověď.

Re: is/are kde a proč?

v obou případech by mělo být IS, protože to má odpovídat podmětu a podmět je v obou případech THE THING. V angličtině, obzvláště hovorové, nespisovné, existuje něco, čemu se říká PROXIMITY RULE – člověk někdy dá přednost tomu tvaru, který odpovídá slovu, které je prostě blíž. V uvedeném případě je THING na začátku, pak IS/ARE je až an konci těsně před SHOES/PRICES.

Gramaticky správně je ale verze s IS.

Great 100

I am getting better and better

Re:

Ještě ne. Práce mám pořád na několik let dopředu. :-)

Priciple of proximity

Když už to tady někdo nakousl… Platí principle of proximity i u spojení s výrazy jako „majority, lot, plenty, per cent…“? Mám na mysli třeba „The majority of people is/are…“?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.