Help for English

Word formation: Clipping

Komentáře k článku: Word formation: Clipping

 

Zajímavé

Hmm… Velmi zajímavý článek. U některých slov je to zkrácené použití už tak vžité a používané, že jsem ani netušil, že nějaká delší verze existuje. Děkuji za další rozšíření obzoru… :-)

thanks a lot

skvělé články, vynikající testy /vždy s chybami, což je ostuda, protože mám základní i všeobecnou státnici/, pěkné poslechy a zajímavé rezence /už jsem si pár věcí objednala a nelituji/. na stránky chodím denně a opakuji – exaktní vysvětlení gramatiky:stručné a jasné. Přeju hodně sil a nadšení do další práce pane Víte!

Opravdu prinosny clanek, o tech jmenech jsem nemel ani tuseni ze to jsou zkraceniny tech delsich, i kdyz jsem je slysel denne mockrat :oops:

Predpokladam ze neni zadne pravidlo na to ktere se uz oficialne pouzivaji a ktere jsou stale jenom „nick“.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

Opravdu prinosny clanek, o tech jmenech jsem nemel ani tuseni ze to jsou zkraceniny tech delsich, i kdyz jsem je slysel denne mockrat :oops:

Predpokladam ze neni zadne pravidlo na to ktere se uz oficialne pouzivaji a ktere jsou stale jenom „nick“.

Re:

Ne, v angličtině žádný ‚oficiální kalendář jmen‘ není. Takže někdo se může jmenovat SUSAN ale doma jí říkají SUE, někdo jiný se prostě jmenuje SUE.

Condominium

Pěkný článek: animačka (krásná :-D ), stručnost a pár příkladů to dokáže vysvětlit líp než dlouhé odstavce nadbytečné omáčky

Přiznám se že sem byl ale docela zaskočenej když sem si najel na vysvětlení slovíčka Condominium, přiznám se že jsem čekal něco jiného :D

Zdravim, kde na tejto stranke by som mohla najst formovanie jednotlivych pripon a predpon (teoreticky clanok). Akosi sa mi to nedari to tu najst. Dakujem :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Susann99 vložený před 16 lety

Zdravim, kde na tejto stranke by som mohla najst formovanie jednotlivych pripon a predpon (teoreticky clanok). Akosi sa mi to nedari to tu najst. Dakujem :-)

Re:

Teoretický článek o příponách a předponách najdete v sekci Slovní zásoba – tvoření slov.

Dakujem za informaciu, no zaujimalo by ma este nieco ohladom Cleft sentences. Je na Vasej stranke nieco ohladom tejto tematiky? Dakujem :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Susann99 vložený před 16 lety

Dakujem za informaciu, no zaujimalo by ma este nieco ohladom Cleft sentences. Je na Vasej stranke nieco ohladom tejto tematiky? Dakujem :-D

Re:

CLEFT SENTENCES po teoretické stránce tu rozebrané nejsou. Přeci jen je to něco, co spíše patří do syntaxu VŠ studentů angličtiny. Nicméně prakticky se to již několikrát objevilo v našich testech. Spec. článek tu zatím není.

Nicméně pevně věřím, že se mi v průběhu několika následujících let podaří pokrýt úplně vše. :-)

Aktuální informace – CLEFT SENTENCES už tu jsou:
http://www.helpforenglish.cz/…ft-sentences

Fajn článek, chtěl bych se zeptat na PUB – coby PUBLIC HOUSE. Předpokládám, že s českým veřejným domem (bordelem) v angličtině zaměnit nelze (je chápán jen jako hospoda). Čiže vztah čeština – angličtina je v tomto případě čistě náhodný – výsledek lidové tvořivosti? Díky 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jakub Ryba vložený před 10 lety

Fajn článek, chtěl bych se zeptat na PUB – coby PUBLIC HOUSE. Předpokládám, že s českým veřejným domem (bordelem) v angličtině zaměnit nelze (je chápán jen jako hospoda). Čiže vztah čeština – angličtina je v tomto případě čistě náhodný – výsledek lidové tvořivosti? Díky 

Ano, v angličtině se pod tím ‘nevěstinec’ neskrývá. 

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.