Help for English

LOVE, LIKE, HATE

Komentáře k článku: LOVE, LIKE, HATE

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od kasandra vložený před 15 lety

no a práve ta koncovka ma matie ved to nie je priebehovy čas. Je to holy fakt skutocnost ze mám rada cyklistiku tak prečo ing?
rada si počkám na nejaku lekciu kde sa to este preberie.
Zatial dakujem

Re:

koncovka -ING se NEROVNÁ průběhový čas. Koncovka ING je přítomné příčestí nebo gerundium, které se v angličtině používá na více věcí, než jen průběhové časy. Průběhový ČAS je sloveso BÝT v nějakém čase (přítomném, minulém, budoucím) a K TOMU sloveso s koncovkou ING.

Samotné ING nemá s průběhovým časem NIC do činění.

šak ano neviem čo stresujem už som sa vlastne učila mnoho slov s koncovkou ing tak fakt neviem čo maturujem.
Tak ti dakujem za trpezlivost

Like, love

Dobrý den, když chci někomu říci: Mám tě moc ráda (ale nemusí to zrovna znamenat, že ho miluji), použije se „like“, nebo spíš „love“? Má „like“ ve vztahu k osobám stejný význam, jako mít rád u nás?

Prosím Vás, jak přeložím otázku: Miluje (on) jeho ženu (manželku)?, je to stejné, jako: Miluje (on) svoji manželku? ? Děkuji. A děkuji Vám za to, co děláte.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Frantous vložený před 14 lety

Prosím Vás, jak přeložím otázku: Miluje (on) jeho ženu (manželku)?, je to stejné, jako: Miluje (on) svoji manželku? ? Děkuji. A děkuji Vám za to, co děláte.

Re:

Ano.

Re: Like, love

I like you so much.

Dislike

Mě tak napadá, jestli by nebylo dobré zmínit taky slůvko dislike, není taky více používané než don't like?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.