Help for English

Use of English #70d (revision)

Komentáře k článku: Use of English 70d (revision)

 

Hrůza

Já se čím dál tím víc zhoršuju a to jdu v červnu na FCE, já mám bobky :?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Thelvyn vložený před 16 lety

Hrůza

Já se čím dál tím víc zhoršuju a to jdu v červnu na FCE, já mám bobky :?

Re: Hrůza

Nebo já dělám čím dál těžší testy… :-) Nebojte, u FCE jde o víc, než jen o gramatiku. Tam jde především o ‚řečové dovednosti‘ – umět číst, psát, mluvit a poslouchat. USE OF ENGLISH je jen zlomek.

omg!

Je to tady furt dokola s tím the dog a dog a já to vždycky spletu!!!!!!!!!!­!!!!! Už se na sebe fakt zlobim

Asi jsem si troufla na něco, čemu jestě nestačím :oops: .Ale u toho mravence jsem si vážně myslela, že jde o celý druh, jako obecný fakt, že mravenec unese …

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lidka vložený před 16 lety

Asi jsem si troufla na něco, čemu jestě nestačím :oops: .Ale u toho mravence jsem si vážně myslela, že jde o celý druh, jako obecný fakt, že mravenec unese …

Re:

Jako celý druh se může vyvíjet, zaniknout, vymřít, degenerovat, rozšiřovat se apod. ale takový druh nic nenese, nic neváží apod.

Re: Re:

Moc děkuji, teď už si to budu pamatovat takto. Při této příležitosti Vám ještě chci říct, že si moc vážím Vaší práce a nesmírně obdivuji, co všechno stihnete a zvládnete udělat. Držím palce, ať Vám elán a energie vydrží hodně dlouho.

Takže si musím zopáknout věty časové a předmětné, ale jinak to šlo :-D, 90%. (BTW jsem ráda, že jsem konečně pochopila ty členy s živočišnými druhy).

no 60procent není zas taková hrůza. Snažím se dělat testy pravidelně a pokaždé se něco naučím. Moc děkuji.FCE bych chtěla dělat až za rok, tak mám ještě času dost. Jinak přeju taky vše nejlepší, chtěla jsem být první, ale péťa mě předběhla :-D

Re:

BY THEN – tou dobou, někdy do té doby.

Re:

no, YOU CAN REACH ME… BY THEN – tou dobou už to bude možné
YOU CAN REACH ME … UNTIL THEN – potom už to možné nebude

mmm

:-) tak za 90%, ale ted je mi ta six feet tall už jasný, to mě vůbec před tím nenapadlo…

Dobrý den, měla bych dotaz k sedmé otázce. Nemohlo by tam být „come back“ jako „řekni mi, kdy chodíš z práce“? Podle kontextu se nedá poznat, jestli ta osoba ví, kdy obvykle chodí z práce. „will be back“ jsem zavrhla z důvodu, že by to zde znamenalo nejistou budoucnost a v tom případě by mu nevařila večeři, když by si nebyla jista, jestli ji nebude muset několikrát ohřívat.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od estrer vložený před 16 lety

Dobrý den, měla bych dotaz k sedmé otázce. Nemohlo by tam být „come back“ jako „řekni mi, kdy chodíš z práce“? Podle kontextu se nedá poznat, jestli ta osoba ví, kdy obvykle chodí z práce. „will be back“ jsem zavrhla z důvodu, že by to zde znamenalo nejistou budoucnost a v tom případě by mu nevařila večeři, když by si nebyla jista, jestli ji nebude muset několikrát ohřívat.

Re:

WILL nemusí být nic ‚nejistého‘.

TELL ME WHEN YOU COME BACK by spíše znamenalo, řekni mi, až se vrátíš. Ale asi máte pravdu v tom, že by to teoreticky mohlo znamenat i ‚řekni mi, kdy se vracíš‘.

šok

100%? Nechápu, jak jsem to dokázala, ale bude se mi dneska skvěle spát. :-)

Re:

Ne, ve vedlejších časových větách WILL nepřipadá v úvahu.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.