Help for English

Popis domu #1

Komentáře k článku: Popis domu 1

 

..

Já prostě tyhle stránky žeru.. ;)

:-D Paráda, Váš kurs pro začátečníky je čím dál hezčí a atraktivnější. Od takových základů se dobře startuje.

Jeeej, zasa nova vec, pre nas zaciatocnikov… super!!! VDAKAAAA !!! velmi som sa potesila… Moje nadsenie pre anglictinu ma stiedavo opusta, ale ked si najdem novu lekciu, tak sa mi chut do ucenia znova vracia.
Lekcie su tu urobene naozaj pritazlivo a zaujimavo. :-D

Super, vydarený článok.Radosť sa učiť :-)

paráda

Nějak jsem ztrácela motivaci.Tohle je nádhera,jak když jsem dostala jako dítě takový domeček na hraní.Tak jdu znovu trápit šedé mozkové bb.Škoda,že tam nemůže být nějaký ,,nájemník",který by se mnou pokecal.Třeba bych odpovídala na otázky,nebo dávala pokyny,co má udělat.Povídám si jen s počítačem a chybí kontrola,jestli mi někdo rozumí.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od začátečnice vložený před 16 lety

paráda

Nějak jsem ztrácela motivaci.Tohle je nádhera,jak když jsem dostala jako dítě takový domeček na hraní.Tak jdu znovu trápit šedé mozkové bb.Škoda,že tam nemůže být nějaký ,,nájemník",který by se mnou pokecal.Třeba bych odpovídala na otázky,nebo dávala pokyny,co má udělat.Povídám si jen s počítačem a chybí kontrola,jestli mi někdo rozumí.

Re: paráda

Ale tohleto máte ve hře p. Víta „Ten little indians“, sice písemně, ale já se dost pobavila, zatím mám dva indiánky,protože jsem u toho strávila moře času, než jsem přišla na to, jak s ním, ale je to moc pěkné.Chybí mi čas, abych zase se s ním pobavila, ale přijdu na to, tam prostě musíte mluvit /psát/, zkusila jste to?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Re: paráda

Ale tohleto máte ve hře p. Víta „Ten little indians“, sice písemně, ale já se dost pobavila, zatím mám dva indiánky,protože jsem u toho strávila moře času, než jsem přišla na to, jak s ním, ale je to moc pěkné.Chybí mi čas, abych zase se s ním pobavila, ale přijdu na to, tam prostě musíte mluvit /psát/, zkusila jste to?

Re: Re: paráda

Teda asi by někdo mohl říci, že je to pro mladé, ale já jsem také ještě mladá /duchem/, když se zajímám o takovéhle krásné hry.Proč ne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Re: Re: paráda

Teda asi by někdo mohl říci, že je to pro mladé, ale já jsem také ještě mladá /duchem/, když se zajímám o takovéhle krásné hry.Proč ne?

Re: Re: Re: paráda

Prečo?Vôbec nie…je to vynikajúce na precvičovanie bežných slovíčok…mne pri tej hre napadli také neuveriteľne dlhé vety, až som sa čudovala.A potrápi sa tým aj logické a priestorové myslenie…čo nieje na škodu.Adventúry sú super a hlavne tie, pri kt. sa dá aj učiť.

5 rooms or 3 rooms

Dobrý deň.U nás sa počítajú len izby, teda v tomto prípade by dom nemal 5 izieb, ale len 3 a kuchyňa a kúpeľňa sa neráta za izbu.Teda ak budem raz rozprávať o svojom byte, mám aj tie miestnosti brať za izby?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ajkan vložený před 16 lety

5 rooms or 3 rooms

Dobrý deň.U nás sa počítajú len izby, teda v tomto prípade by dom nemal 5 izieb, ale len 3 a kuchyňa a kúpeľňa sa neráta za izbu.Teda ak budem raz rozprávať o svojom byte, mám aj tie miestnosti brať za izby?

Re: 5 rooms or 3 rooms

ROOM je prostě místnost a kuchyň a koupelna jsou také místnosti (v BATHROOM toje dokonce obsaženo). V angličtině se většinou počítají. Ale neuděláte chybu, když řeknete např. THREE ROOMS AND A KITCHEN.

ložnice

Slyšela jsem, že Američané neříkají, že mají dům se třemi místnostmi, ale se třemi ložnicemi. Jakoby předpokládali, že obývák, kuchyň a koupelna, příp. jídelna tam jsou automaticky, a oni posuzují velikost bytu podle ložnic. Tké jsem občas slyšela, že nějaký herec má dům se šesti ložnicemi, vždycky mi to přišlo divné.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

ložnice

Slyšela jsem, že Američané neříkají, že mají dům se třemi místnostmi, ale se třemi ložnicemi. Jakoby předpokládali, že obývák, kuchyň a koupelna, příp. jídelna tam jsou automaticky, a oni posuzují velikost bytu podle ložnic. Tké jsem občas slyšela, že nějaký herec má dům se šesti ložnicemi, vždycky mi to přišlo divné.

Re: ložnice

Jo, to je fakt.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: ložnice

Jo, to je fakt.

Re: Re: ložnice

Takže v Americe /nebo Američanovi/ bych řekla – My house has got tree bedroom and a dining room and a kitchen. O koupelně bych asi nemluvila.To je normální. A dále – I live in second upstairs. My building has got four upstairs.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Re: Re: ložnice

Takže v Americe /nebo Američanovi/ bych řekla – My house has got tree bedroom and a dining room and a kitchen. O koupelně bych asi nemluvila.To je normální. A dále – I live in second upstairs. My building has got four upstairs.

Re: Re: Re: ložnice

Nezapomeňte na -S v množném čísle (bedrooms)
A hlavně: UPSTAIRS není patro, je to jen horní část patrového domku. U bytových domů, které mají více pater, se používá slovo FLOOR. O tom (a o řadových číslovkách) bude článek již brzy.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Re: Re: ložnice

Takže v Americe /nebo Američanovi/ bych řekla – My house has got tree bedroom and a dining room and a kitchen. O koupelně bych asi nemluvila.To je normální. A dále – I live in second upstairs. My building has got four upstairs.

Re: Re: Re: ložnice

Tedy : Not my house, because I live in the flat. Am: My apartment has…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.