Help for English

Idiomatic English #5

Komentáře k článku: Idiomatic English 5

 

Jeee, další skvělej test? Děkujem 8-)
10/10 :oops:

tyhlety testíky jsou fakt super – a konečně se trochu začínám chytat :-)

dá se použít i „on second thoughtS“ :?:

80% :-D čekal jsem horší…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od LENKA vložený před 16 lety

dá se použít i „on second thoughtS“ :?:

Re:

Ano, ON SECOND THOUGHTS je britská varianta. V US říkají ON SECOND THOUGHT.

Re:

Také pozoruji, že v textedh tvořených rodilými mluvčími jsou dost jiné věci, než v materiálech psaných Čechy (co umí anglicky)
Zde umísťované texty právě obsahují věci, které se, jak se zdá, v lekcích českých vyučujících, vyskytnou zřídka.
A je to jistě škoda.

IT'S YOUR CALL

nepoužívá se IT'S YOUR CALL i jako ‚jsi na řadě‘ ?? něco jako IT'S YOUR TURN ??

Odkaz na příspěvek Příspěvek od terez* vložený před 16 lety

IT'S YOUR CALL

nepoužívá se IT'S YOUR CALL i jako ‚jsi na řadě‘ ?? něco jako IT'S YOUR TURN ??

Re: IT'S YOUR CALL

Myslím, že ne. IT'S YOUR CALL znamená ‚je to na tobě‘, ‚tvoje volba‘.

Pretty hard!

Abych řekl pravdu docela jsem se zapotil, ty idiomy jsou ale zákeřné :idea:

I haven't ANY idea

K otázce č. 4 (ve vysvětlení):
Spojení any + idea vlastně odporuje pravidlu o počitatelných podstatných jménech. Je to nějaký historický pozůstatek? Dokonce je slyšet/vidět i větu „I HAVEN'T any idea“, kde navíc „drhne“ i to „haven't“.
Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od brain vložený před 16 lety

I haven't ANY idea

K otázce č. 4 (ve vysvětlení):
Spojení any + idea vlastně odporuje pravidlu o počitatelných podstatných jménech. Je to nějaký historický pozůstatek? Dokonce je slyšet/vidět i větu „I HAVEN'T any idea“, kde navíc „drhne“ i to „haven't“.
Díky

Re: I haven't ANY idea

Ono to neodporuje pravidlům. Tím ANY u počitatelných podstatných jmen zdůrazňujeme to, že nemáme skutečně VŮBEC ŽÁDNOU potuchu/myšlenku apod. Stejně tak můžete použít SOME u počitatelných podst. jmen v jednotném čísle. O tom jsem určitě už párkrát psal.

Nedávno jsme diskutovali o both singular and plural after „NO“, ale po „ANY“ jsem si nevšimla, tak se omlouvám. „SOME“ + počit. jednotné se používá, ale že ze stejného důvodu lze použít i „ANY“, jsem nevěděla a slyšela / viděla opravdu jen v souvislosti s „ANY IDEA“.
Díky.

Dig it

Dobry den, chtel bych se zeptat k bodu 6: V nekolika filmech jsem si vsiml spojeni „dig it“ ve vyznamu pustit se do neceho (jidla). Je to dalsi moznost k bodu 6 nebo to ma jiny vyznam?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Hum4nfrog vložený před 16 lety

Dig it

Dobry den, chtel bych se zeptat k bodu 6: V nekolika filmech jsem si vsiml spojeni „dig it“ ve vyznamu pustit se do neceho (jidla). Je to dalsi moznost k bodu 6 nebo to ma jiny vyznam?

Re: Dig it

I DIG IT znamená, že to prostě žeru, baví mě to, bere mě to.
U jídla možná DIG INTO IT – pustit se do toho, zabořit se do toho, vrhnout se do toho vidličkou a nožem. Nic jiného mě nenapadá.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.