Help for English

Idiomatic English #10

Komentáře k článku: Idiomatic English 10

 

pridat preklady

Zdravim pan Vít, velmi sa tesim vsetkemu novemu co tu pribudne…ale prosim Vas, nemohli by k idiomatickym vetam pribudnut aj komplet preklady prikladov?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jannine vložený před 16 lety

pridat preklady

Zdravim pan Vít, velmi sa tesim vsetkemu novemu co tu pribudne…ale prosim Vas, nemohli by k idiomatickym vetam pribudnut aj komplet preklady prikladov?

Re: pridat preklady

No, mám takovou představu, že bych mohl rozšířit databázi testů o překlady a případně časem i nahrávky – ty by bylo možné zobrazit a přehrát po vyhodnocení testu. Ale uvidíme. Bylo by to asi na dlouho, ale proč ne.

The last eight years with a republican president were horrible…

Je to gram. spravne? Nemelo by tam byt spise „when a republican…was“ nebo „president“ being…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

The last eight years with a republican president were horrible…

Je to gram. spravne? Nemelo by tam byt spise „when a republican…was“ nebo „president“ being…

Re:

Co by na tom bylo špatně? „Posledních osm let s republikánským prezidentem bylo strašných, proč by se do toho Američané měli pouštět znovu?“

Aha, pardon. Ja to pochopil jako „poslednich 8 let se strasnym americkym presidentem“…

Gotten

Tak z 4 je viděn, že asi preferujete NAmE.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Přemet vložený před 16 lety

Gotten

Tak z 4 je viděn, že asi preferujete NAmE.

Re: Gotten

Ano a netajím se tím. :-) Poznat to jde i např. z pětky a možná i z šestky, protože to je víceméně americký idiom (je spojen s baseballem, takže to je obvious).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Gotten

Ano a netajím se tím. :-) Poznat to jde i např. z pětky a možná i z šestky, protože to je víceméně americký idiom (je spojen s baseballem, takže to je obvious).

Re: Re: Gotten

Proti gustu žádný dišputát, nebo jak se to říká a píše. Já osobně dávám přednost BrE, ale to je možná tím, jsem v Americe ještě nebyl. Každopádně si ale myslím, že by měl mít člověk alespoň minimální přehled z obou angličtin, aby potom třeba netvrdil, že GOTTEN je chyba.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Přemet vložený před 16 lety

Re: Re: Gotten

Proti gustu žádný dišputát, nebo jak se to říká a píše. Já osobně dávám přednost BrE, ale to je možná tím, jsem v Americe ještě nebyl. Každopádně si ale myslím, že by měl mít člověk alespoň minimální přehled z obou angličtin, aby potom třeba netvrdil, že GOTTEN je chyba.

Re: Re: Re: Gotten

No to určitě, přehled je potřeba mít. Já mám např. za sebou nejvyšší britskou zkoušku CPE i když preferuju americkou angličtinu. To ale neznamená, že budu tu druhou ignorovat.

Re:

Já se v těch idiomech taky plácám. Někdy je to horší (např. #9 jen 30%] a někdy zase lepší (teď třeba 80%). Některé jsem v životě neslyšel a některé RING a BELL :-).
Každopádně je to příjemné oživení a občas se to může i hodit.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.