Help for English

Obecný test (pre-intermediate) #3

Komentáře k článku: Obecný test (pre-intermediate) 3

 

Výborně

Výborně Marku, tento test patří IMO k těm nejlepším co jsem tu kdy dělal. Pěkně jsem se u něj zapotil a taky pohořel, takže mám další motivaci. Jen tak dál. :)

100%. I když 2× jenom tipovačka.. :-)

85%

zase mi vypadlo frázové sloveso, je jich asi nekonečně, no a taky nějaká ta chybka z blbosti…

90%-no nic moc,jedna chybka byla sice překlep,ale to mě neomlouvá :?

100% tyhle testy mě vždycky spraví náladu :-) btw. ta druhá věta u patnáctky mi nějak nesedí. Nemá to být spíš „I had nothing else to tell“ ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Shimi vložený před 16 lety

100% tyhle testy mě vždycky spraví náladu :-) btw. ta druhá věta u patnáctky mi nějak nesedí. Nemá to být spíš „I had nothing else to tell“ ?

Re:

to má pravděpodobně znamenat neměl jsem nikoho jiného, komu bych to řekl, proto „no one else“

Odkaz na příspěvek Příspěvek od estrer vložený před 16 lety

Re:

to má pravděpodobně znamenat neměl jsem nikoho jiného, komu bych to řekl, proto „no one else“

Re: Re:

přesně tak… nejen že to ‚má znamenat‘, skutečně to to ZNAMENÁ.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Re:

přesně tak… nejen že to ‚má znamenat‘, skutečně to to ZNAMENÁ.

Re: Re: Re:

Ježiš já sem vůůůl :D Du mlátit hlavou do zdi.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Shimi vložený před 16 lety

Re: Re: Re:

Ježiš já sem vůůůl :D Du mlátit hlavou do zdi.

Re: Re: Re: Re:

To máš jedno, já jsem to stejně nedočetla do konce, jen jsem to rychle přejela a myslela, že tam je I have nothing else to say

Ha, jen jedna chyba, to mám radost. :-)

To tomu dávám. :shock:

2. otázka. Borrow-lend

Pamatuji si, že si nejdříve musím půjčit, abych to někomu mohl půjčit. Moje pomůcka pro pořadí v abecedě. Tedy Borrow, pak Lend. Zatím mi to v testech vycházelo. :-) Teď jsem z toho zase jelen.

Advice je nepočitatelné podstatné jméno, tedy bez členu. Ale u Idea člen používáme nebo ne? Nápady jsou počitatelné, a rady ne? :-D Jak je to tedy, prosím o vysvětlení, dě­kuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Maruska H. vložený před 16 lety

Advice je nepočitatelné podstatné jméno, tedy bez členu. Ale u Idea člen používáme nebo ne? Nápady jsou počitatelné, a rady ne? :-D Jak je to tedy, prosím o vysvětlení, dě­kuji

Re:

Ano, IDEA je počitatelné podstatné jméno, můžete říct ONE IDEA, TWO IDEAS apod. ADVICE je nepočitatelné. ONE ADVICE a TWO ADVICES je obojí nepřijatelné, stejně jako SOME ADVICES, AN ADVICE atd.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

Ano, IDEA je počitatelné podstatné jméno, můžete říct ONE IDEA, TWO IDEAS apod. ADVICE je nepočitatelné. ONE ADVICE a TWO ADVICES je obojí nepřijatelné, stejně jako SOME ADVICES, AN ADVICE atd.

Re: Re:

No mě právě mate to naše české…„Dám ti jednu radu“ :o) Ale děkuju za objasnění

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.